Adīšana un adījumi

Admin 21/01/2013 1 52,809 skatījumi
Adīšana un adījumi

Adīšana

adīšanaSenos laikos meitenēm gatavot pūru bija gods un cieņa. Pūrā tika likts, galvenokārt, adīti cimdi, zeķes, šalles un vēl dažādi silti un noderīgi adījumi. Gadiem ejot, adīšanas prasme nav mazinājusies, bet gājusi savu attīstības ceļu, līdz radusies adāmā mašīna, kura palīdz veiklāk adītājām uzmeistarot džemperus, jakas, mēteļus un pat segas. Nevar gan teikt, ka adīšana ar rokām ir mesta pie malas, ne būt ar ne, vecmāmiņas, māmiņas vai draudzenes adītās zeķes, cimdi, šalles un cepures ir pašas siltākās un mīļākās ikvienam nēsātājam.

Adījumi

AdījumiAdījumi ir viena no senākajām apģērba darināšanas tehnikām, tai vienmēr bijušas ne tikai praktiskas, bet arī dekoratīvas funkcijas. Adījumi gan bērniem, gan pieaugušajiem ir ļoti iecienīti, jo tie ir poraini, elastīgi, silti, labi piekļaujas augumam un netraucē kustības. Adījumi ir ļoti piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

Pēdējā laikā tiek adīti ne tikai apģērba gabali, bet arī dažādi dekoratīvi elementi, piemēram, krūzīšu „jaciņas”, termoforu apvalki vai dekoratīvi maisiņi.

 

Dekoratīvā adīšana

AdītDekoratīvā adīšana nu jau kļuvusi populārāka nekā džempera, cepuru vai šalles adīšana. Sievietēm, kurām tiešām padodas dažāda veida adījumi, būtu vērts pamēģināt kaut ko jaunu, pameklēt idejas, lai, iespējams, adīšana kļūtu ne tikai par vaļasprieku, bet arī par peļņas avotu. Arī es apkopoju pāris iedvesmojošas idejas, kuras būtu vērts pamēģināt:

  1. Krūzes „apmetnis”. Izskatās ļoti jauki, var būt ideāla dāvana, sevišķi ziemas mēnešos.
  2. Termofora apvalks. Gaumīga un noderīga lieta.
  3. Puķupoda „apmetnis”. Izrotās jūsu palodzi.
  4. Adīts iepirkumu maisiņš. Iespēja ļaut vaļu fantāzijai un izcelties pircēju vidū.
  5. Adītas istabas čības. Siltiem un pūkainiem vakariem.

AdīšanaVarbūt kāda no šīm idejām iedarbinās fantāziju un ļaus radīt jaunas idejas. Adīšana ir radošs process, kuram jāpieiet ar iztēli. Adījumi vairs nav nekas senlaicīgs, gluži otrādi- tie ir mūsdienīgi, koši un gaumīgi.

Lūk pāris pamācības kā adīt:

Kā uzadīt elegantu šalli

Kā uzadīt mežģīņoto volānšalli

One Comment »

  1. Patrīcija Altenburga 08/11/2014 20:53 - Reply

    Slikta pamacība:(

Leave A Response »

*