Datora cietā diska defragmentēšana.

Admin 20/12/2011 0 20,055 skatījumi
Datora cietā diska defragmentēšana.

Cietā diska defragmentācija sakārto failus tā, lai tie būtu secīgi, lai dati no vienas programmas atrastos blakus, un šī iemesla dēļ samazinātos meklēšanas un ielādes laiks konkrētai programmai.

Katru dienu mēs datus kopējam, pārvietojam, dzēšam, izmainām, lietojam dažādas programmas, tāpēc sistēma visus datus nevar saglabāt secīgi. Bieži vien viena faila vai programmas daļas ir izmētātas pa visu datora cieto disku. Un katru reizi, kad mēs vēlamies atvērt kādu failu vai konkrētu programmu, šis atvēršanas process kļūst ilgāks un ilgāks, jo vajadzīgās faila daļas jāmeklē pa visu cieto disku. Lūk, kāpēc datoram vajag veikt cietā diska defragmentēšanu.

Lai veiktu defragmetāciju, ir iespēja izmantot Windows iebūvēto defragmentēšanas aplikāciju „Disk Defragmenter”, vai arī kāda cita izstrādātāja atsevišķi ielādējamu programmatūru.

Defragmentācijas process var aizņemt laiku no 1 minūtes līdz vairākām stundām atkarībā no cietā diska apjoma un tā fragmentācijas. Lai paātrinātu šo procesu, iesaku pirms tam palaist iebūvēto Windows programmatūru „Disk Cleanup”, kura cieto disku attīrīs no nevajadzīgiem, neizmantojamiem failiem. Pamācība kā to izdarīt apskatāma šeit: „Disk Cleanup” pamācība.

Defragmentacijas laikā vēlams nelietot un izslēgt maksimāli visas programmas.

Zemāk būs pamācība kā pareizi veikt cietā diska defragmentēšanu ar iebūvēto Windows programmatūru:

Lai palaistu „Disk Defragmenter” dodamies uz “Start”->“Accessories”->”System Tools”->”Disk Defragmenter”:

Defragmentācija

Izvēlamies cieto disku, kuram vēlamies veikt defragmentāciju, un spiežam „Defragment”:

DefragmentācijaŠajā brīdī Windows sāks defragmentēt/sakārtot cieto disku. Loga apakšā būs redzams cik % daudz jau ir paveikts.

DefragmentācijaDefragmentācijas beigās parādīsies jauns logs par veiksmīgu šī procesa beigšanu.

Speciālisti silti iesaka cieto disku defragmentēt vismaz reizi mēnesī.

 

Leave A Response »

*