Datora cietā diska tīrīšana.

Admin 20/12/2011 0 33,508 skatījumi
Datora cietā diska tīrīšana.

Disk cleanupBrīnies kāpēc Tavs dators darbojas lēni? Visbiežākā problēma ir tā, ka datora cietais disks ir pilns vai satur pārāk daudz  „nevajadzīgu failu”, tāpēc tam ir nepieciešama cietā diska tīrīšana.

Liela daļa šo „nevajadzīgo failu”(Temporary files) ir pagaidu faili un tos pavisam droši var dzēst. Diska tīrīšana katru reizi palielina datora veiktspēju. Droši vien radās jautājums, kāpēc Windows glabā pagaidu failus, kurus tāpat var droši izdzēst?

Pagaidu interneta faili, piemēram, tiek glabāti datora kešatmiņā katru reizi, kā Tu apmeklē kādu mājaslapu. Nākošreiz apmeklējot to pašu mājaslapu šie pagaidu faili tiks ņemti no kešatmiņas, tādējādi paātrinot savienojuma laiku.Šis ir tikai viens piemērs kāpēc tiek izmantoti pagaidu faili. Šie visi faili atrodas uz cietā diska un aizņem vietu, tāpēc, veicot diska tīrīšanu, Jūs gan atbrīvosies diska vietu, gan arī palielināsiet datora veiktspēju. Šo procesu var veikt ar Windows iebūvēto programmatūru „Disk Cleanup”.

Zemāk pamācība kā korekti veikt datora cietā diska tīrīšanu:

Lai palaistu „Disk Cleanup” dodamies uz “Start”->“Accessories”->”System Tools”->”Disk Ceanup”:

Diska tīrīšana

Izvēlamies cieto disku, kuram vēlamies veikt diska tīrīšanu, un spiežam „OK”:

Diska tīrīšana

Šajā brīdī Windows aprēķina vietu uz datora cietā diska, ko aizņem šie pagaidu faili. Tas var aizņemt pāris minūtes laika, atkarībā no cietā diska apjoma.Diska tīrīšana

Kad Windows būs veicis aprēķinu, „Disk Celanup” programmā būs redzams, cik katra no pagaidu failu grupām aizņem vietu uz cietā diska. Tagad ir iespēja izvēlēties, atzīmējot vajadzīgos (bildē iezīmēti sarkanā krāsā), kuras no pagaidu failu grupām Jūs gribēsiet izdzēst.

Droši varat atzīmēt: „Downloaded Program Files”, „Temporary Internet Files”, „Recycle Bin”(Papīrgroza tīrīšana), „Offline Files”.

Ja ļoti steidzami ir vajadzīgā brīva diska vieta, tad var atzīmēt visas pagaidu failu grupas. Dažas no šīm pagaidu failu grupām var aizņemt pat ļoti daudz vietas uz diska. Kad esam izvēlējušies spiežam „OK”:

Diska tīrīšana

Apstiprināšanai spiežam pogu „Yes”:

Diska tīrīšana

Šajā brīdī „Disk Celanup” programma sāks tīrīt datora cieto disku. Tas var aizņemt ilgu laiku atkarībā no dzēšamo pagaidu failu lieluma. Šī procesa laikā dators var kļūt krietni lēnāks, tāpēc lieki nenoslogojiet to, šajā brīdī dariet citas lietas.

Diska tīrīšana

Pēc diska tīrīšanas vēlama būtu konkrētā diska defragmentācija, failu sakārtošana, lai dators darbotos ātrāk. Pamācība kā veikt diska defragmentāciju apskatāma šeit: pamācība par diska defragmetāciju.

 

Leave A Response »

*