Kā atjaunot Windows XP sistēmas darbību jeb System Restore.

Admin 31/01/2012 2 7,693 skatījumi
Kā atjaunot Windows XP sistēmas darbību jeb System Restore.

Windows XP atjaunošana jeb System Restore ir sistēmas atjaunošanas rīks, kas ļauj Windows XP sistēmu atgriezt iepriekšējā stāvoklī. Katru reizi, kad Jūs datorā instalējat kādu jaunu programmatūru, veicat iknedēļas datora atjauninājumu instalēšanu utml. darbības, šis iebūvētais rīks saglabā svarīgus failus, iestatījumus, lietas, kas vēlāk ļauj atjaunot pilnvērtīgu sistēmas darbību. Visu šo informāciju dators atstāj atmiņā un saglabā kā atjaunošanas punktus, no kuriem vēlāk var izvēlēties, ja ir tāda nepieciešamība.

Svarīgi zināt, ka ,atjaunojot sistēmu, netiek ietekmēti personīgie faili, fotogrāfijas, video, dokumenti u.c. Atjaunojot sistēmu tiek aizskarti un izmainīt tikai un vienīgi sistēmas faili.

Zemāk būs pamācība, kā rīkoties: izveidot atjaunošanas punktu vai atgriez sistēmu iepriekšējā stāvoklī.

Lai nokļūtu pie System Restore dodamies: „Start” -> „All Programs” -> „Accesories” -> „System Tools” -> „System Restore”

Svarīgi: ja savā datorā veiksiet izmaiņas – instalēsiet jaunu programmatūru, mainīsiet nozīmīgus programmu un sistēmas iestatījumus, tad ļoti ieteicams vispirms izveidot atjaunošanas punktu. Sistēmas kļūdas vai nesaderību gadījumā vienmēr būs iespēja atgriezt sistēmu iepriekšējā stāvoklī.

Lai izveidotu atjaunošanas punktu rīkojamies sekojoši:

 • dodamies uz „System Restore” (augstāk paskaidrots kā);
 • izvēlamies iespēju „Create a restore point”;
 • spiežam „Next”;
 • laukā „Restore point description:” ierakstām atjaunošanas punkta nosaukumu. Ja šādus punktus veidojat bieži, vēlams nosaukumu izvēlēties tādu, lai vēlāk varētu noteikt, kādēļ šis atjaunošanas punkts tika izveidots. Sistēma automātiski nosaukuma pievieno izveidošanas laiku un datumu;
 • spiežam „Create”, lai sistēma sāktu veidot atjaunošanas punktu.

Ja nu tomēr ir ieviesusies kāda sistēmas kļūda, antivīruss nav noķēris kādu vīrusu vai radusies cita problēma, iespēja, ka atgriežot sistēmu iepriekšējā stāvokli, operētājsistēma darbosies pilnvērtīgi, ir diezgan liela.

Lai atjaunotu iepriekšējos sistēmas iestatījumus rīkojamies sekojoši:

 • dodamies uz „System Restore” (augstāk paskaidrots kā);
 • izvēlamies iespēju „Restore my computer to an earlier time”;
 • spiežam „Next”;
 • kalendāra laukā atrodam vajadzīgo datumu, kurā ir izveidots kaut viens atjaunošanas punkts. Ja vienā datumā ir izveidot vairāki, tad, protams, izvēlamies mums vajadzīgo;
 • spiežam „Next”, lai sāktos sistēmas atgriešana iepriekšējā stāvoklī;
 • lai pilnvērtīgi pabeigtu procesu sistēmai būs nepieciešama pārlādēšana (restarts).

Ja viss veiksmīgi izdarīts, tad datoram būtu jādarbojas kā pienākas. Tomēr vēlējums, lai šo sistēmas atjaunošanas rīku nevajadzētu izmantot bieži.

2 komentāri »

 1. Pamaciba.lv 10/05/2012 07:46 - Reply

  Sistēmas disks ir Programmatūras instalācijas disks (XP, Vista, Windows 7), ja pats neesat uzstādījis to, tad visdrīzāk Jums tā arī nav.

 2. Elmars 09/05/2012 16:42 - Reply

  Manējais dators ” aizmiga”, parādījās melns ekrāns ar uzrakstu angļu valodā:
  DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
  Kur varu dabūt sistēmas disku?

Leave A Response »

*