Kā iztīrīt sveķus no drēbēm, paklāja un citām vietām?

Admin 18/06/2012 0 30,496 skatījumi
Kā iztīrīt sveķus no drēbēm, paklāja un citām vietām?

Šoreiz apskatīsim tēmu par to kā iztīrīt un tikt vaļā no sveķiem, kas nejauši nokļuvuši uz apģērba, paklāja vai uz kādas citas vietas.

Ir dzirdēti daudzi un dažādi atgadījumi, kā cilvēki ir iedzīvojušies sveķu traipos:

  • Ballītē nejaušām iesēdos kādā neredzamā sveķu pleķī
  • Pirms ziemassvētkiem nesot eglīti mājās nejauši notraipīju vējjaku
  • Mana jaunā blūzīte nav vairs lietojama…
  • Un citi neveiksmes stāsti

Tikai nejauciet, šoreiz apskatīsim koka sveķu iztīrīšanu, nevis sveču sveķu/vaska tīrīšanu (par to citā pamācībā).

1. Faktiski gandrīz visi ēteriskie šķīdinātāji iedarbojas uz sveķiem, bet vislabākais un ieteicamais ir izmantot terpentīnu.

Šķīdinātāju lietojam apkārt sveķu traipam, riņķa veidā, tādējādi ierobežojot jau izšķīdušajiem sveķiem izplatīties, veidot vēl lielāku traipu. Lietojot šķīdinātājus noteikti ir jāņem vērā uz kāda tipa auduma ir radies sveķu traips. Vilnas audumus tīrīt ar tīru terpentīnu, kokvilnas audumus ar terpentīnu vai benzīnu, protams, pēc tam to izmazgājot ar veļas ziepēm vai kādu citu mazgāšanas līdzekli. Vislabāk ir kādā neredzamā auduma stūrī pamēģināt vai terpentīns nebalina krāsu un nešķaida audumu, pirms lietot uz paša traipa redzamajā vietā.

2. Cits variants ir izmantot sviestu, bet tad tas jādara maksimāli ātri pēc traipa konstatēšanas, būs lielāks efekts. Pēc tam vairākkārtēja traipa mazgāšana ar Fairy, vai citu mazgāšanas līdzekli.

3. Veikalā nopērkamie sveķu traipu tīrītāji. Jāatzīmē, ka lielākoties šie tīrītāji nav paredzēti paklāju un ādas izstrādājumu tīrīšanai. Kā piemēru pievienoju adresi un traipu tīrītāju: http://www.dona-s.lv/veas-mazgasana/146-traipu-trtjs-masna-ea-drva-vasks-4008455004129.html

4. Un, protams, vienmēr pastāv iespēja savu notraipīto lietu nest uz ķīmisko tīrītavu un lūgt profesionāļu palīdzību, kas daudzos gadījumos arī ir tas labākais variants.

Ja zini vēl kādus citus variantus, dalies pieredzē un palīdzi citiem. Komentē.

Leave A Response »

*