Kā izveidot vertikālu cauruli zemeņu audzēšanai

Admin 25/03/2013 0 10,354 skatījumi
Kā izveidot vertikālu cauruli zemeņu audzēšanai

Našķošanos ar pašu dārzā audzētām zemenēm karstā vasaras dienā ikviens var nosaukt par patīkamu procesu, taču, lai tiktu līdz šim patīkamajam brīdim ir jāvelta ne viens vien vakars. Lauku un piepilsētu rajonos dzīvojošie noteikti ir ar blakus esošo mazdārziņu, kurā bez liekās galvas sāpēm var atvēlēt vietu arī mazai zemeņu plantācijia, taču ko darīt tiem kam šādas iespējas nav?

Ir risinājums – zemeņu audzēšana vertikālā caurulē!

Jā tieši šādā veidā ir iespējams krietni vien ierobežotākā telpā panākt vajadzīgo efektu un tikt pie pašaudzētām mājas zemenēm. Par to kā šādu ideju realizēt, lasi zemāk redzamo pamacību.

 Nepieciešamie instrumenti un materiāli

zemenu-stadisna-nepieciesmas-dalas

Cauruļu (gan zemeņu stādu, gan ūdens apgādes) griezšana

Izvēlieties atbilstošana garuma un lieluma cauruli, kurā stādīsiet zemeņu stādus. Ūdens apgādes/laistīšanas cauruli izvēlieties 8-10cm garāku, tā lai vēlāk pašam būtu ērti veikt laistīšanu.

Ūdens apgādes caurules urbšana

Lai ūdens varētu nokļūt līdz zemeņu stādiem, izurbiet caurumus ūdens apgādes caurulē. Caurumus urbiet tajās 2 trešdaļās no visa caurules garuma, no kuras sākuma tiks laistīts, jo savādāk ūdenim tekot zemāk augšējie stādi netiks pienācīgi apgādāti ar ūdeni. Ja uztraucaties par to, ka pašiem apakšējajiem zemeņu stādiem trūks mitruma, tad izurbiet vienu caurumu pašā apakšā.

zemenu-stadisana-urbsana

Ūdens apgādes caurules darbu finalizēšana

Lai zeme un minerālmēslojums, kā arī zemeņu stādu saknes neiekļūtu ūdens apgādes caurulē un nenosprostotu pilnvērtīgu mitruma padevi, pašu cauruli notinam ar ūdens caurlaidīgu materiālu (tas var kāds vilnas audums vai kas līdzīgs ) un kārtīgi nosienam ar striķi.

Kā arī drošības pēc ūdens apgādes caurules augšējo galu aizlīmējam ar līmlenti, lai darba un veidošanas procesā nejauši to nepiebērtu ar zemi.

zemenu-stadisana-laistisana

Vertikālās zemeņu stādu caurules urbšana

Izurbiet caurumus vertikālajā, lielajā caurulē, kurā tiks stādīti zemeņu stādi. Caurumus urbiet tikai caurules vienā pusē, jo tikai viena puse būs vērsta uz saules pusi un saņems saules gaismu. Caurumus izurbjam trīs rindās ar atstatumu apmēram 20cm vienam no otra.

zemenu-stadisana-urbsana2

Aizpildīšana

Vislabāk sākt vertikālās stādu caurules aizpildīšanu, ja to ievieto kādā kastē, un nostiprina. Visdrīzāk būs nepieciešama arī kāda ģimenes locekļa palīdzība, lai pilnībā var darboties ar abām rokām. Vertikālās zemeņu stādu caurules vidū ievietojam ūdens apgādes cauruli un pašu caurules apakšu aizpildām ar rupju granti 10cm biezā slānī.

Vislabāk kā veikt zemeņu stādīšanu/ievietošanu vertikālajā caurulē ir ieberot zemi/minērālmešlojumu, pēc tam izurbtajā caurumā ievietojot zemeņu stādu un atkal uzberot zemi virsū no caurules augšas.

Zemeņu stādīšana

Zemeņu stādu caurules atrašanās vieta

Kad caurule ir aizpildīta, pārvietojot un nogādājot vietā kur tie atradīsies, pieturi ar roku caurules apakšu, lai visa tās konsistence neizbirtu laukā. Šo tikko izveidoto vertikālo zemeņu stādu cauruli novieto un piestiprini vietā, kur tā pietiekošā daudzumā tiks apgādāta ar saules gaismu.

Zemeņu stādīšana fināls

Laistīšana

Ar šīs ūdens apgādes sistēmas palīdzību laistīšana nav nepieciešama samērā bieži, tomēr par to aizmirst nevajadzētu, ja vien nevēlies, lai zemeņu stādi izžūst 🙂 .

Lai laba raža un garšīgas zemenes siltā vasaras vakarā!!!

Zemeņu stādīšana

Komentē, iesaki draugiem, spied tweet un like, lai par šo lielisko ideju uzzin plašāka publika.

Leave A Response »

*