Kā izvēlēties profesiju?

Admin 11/02/2013 0 3,458 skatījumi
Kā izvēlēties profesiju?

Kā izvēlēties profesiju?

Kā izvēlēties profesiju un līdz ar to arī augstskolu, ir jautājums, uz kuru jārod atbilde katram skolas beidzējam. Diemžēl ne visi studenti, pabeidzot mācības, ir apmierināti ar savu izvēli. Kāpēc tā? Iespējams, neapmierināja mācību kvalitāte, saprata, ka nepatīk tas, ko dara vai arī vienkārši nepadodas tas, ko viņš mācās.

Pirmais, ko vajadzētu novērtēt, lai zinātu, kā izvēlēties profesiju, ir prasmes. Izvērtējiet savas prasmes, stiprās puses, to, kas vislabāk padodas. Tad jums aptuveni kļūs skaidrs, kādā nozarē jums vajadzētu strādāt. Ne mazāk svarīgi ir zināt, cik katra profesija ir pieprasīta. Kad profesijas izvēle ir kaut cik izdarīta vai vismaz virziens ir kļuvis skaidrs, atrodiet šīs nozares profesiju sarakstu ar pieprasījuma apjomu un vidējo atalgojumu šajā amatā. To iespējams atrast internetā. Tikai noteikti pievērsiet uzmanību tam, cik sen dati ir atjaunoti, vai informācija nav novecojusi.

Profesijas izvēle ir nopietns solis. Pirms darba sākšanas noteiktajā profesijā, vispirms ir augstskolas izvēle. Katram vidusskolēnam jābūt pārliecinātam par to, ko viņš nākotnē vēlas darīt, lai attiecīgi varētu izvēlēties iestādi, kurā iegūt augstāko izglītību un specializēties konkrētajai profesijai. Augstskolas izvēli vieglāku padara dažādi informatīvie pasākumi un aktivitātes vidusskolēniem, kā piemēram, izstādes „Skola 2011”, „Skola 2012”. Cerams, ka šādus pasākumus turpinās organizēt, lai atvieglotu skolēnu turpmāko izvēli. Šajās izstādēs katra augstskola ir izveidojusi stendu ar informatīvajiem materiāliem un augstskolu pārstāvjiem, kuri sniedz nepieciešamo informāciju par izglītības iestādēm. Tāpāt ir arī dažāda veida testi, kas palīdz izvēlēties profesiju un saprast, kas ir tas, kas padodas un ar ko patīk nodarboties.

Kad jau ir radusies kāda ideja par to, kura profesija varētu būt tā īstā, tad ļoti vērtīgi būtu apmeklēt atvērto durvju dienas tajās skolās, kur audzēkņi tiek specializēti konkrētajai profesijai.

Profesijas izvēle ir būtisks solis, kuru ir svarīgi spert pareizajā virzienā. Nākotnes profesijai jābūt kā pieprasītai, tā arī saistošai, tad nebūs iespējams kļūdīties vai šaubīties par savu izvēli.

Ceru, ka šie ieteikumi Tev palīdzēs saprast to kā izvēlēties profesiju savai nākotnei.

Leave A Response »

*