Kā pareizi noņemt, noinstalēt programmatūru no datora?

Admin 28/06/2012 0 7,756 skatījumi
Kā pareizi noņemt, noinstalēt programmatūru no datora?

Šajā pamācībā apskatīsim tēmu par to kā korekti no sava personālā datora noinstalēt / noņemt programmatūru, kura Jums vairs nav vajadzīga vai šķiet lieka. Jāatzīmē, ka šī pamācība izpildāma uz Windows 7 operētājsistēmas versijas.

Šobrīd dators ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, bet lai pilnībā ar to varētu veikt Jums nepieciešamās funkcijas, gadās, ka ir jāpievieno/jāuzinstalē daudzas un dažādas jaunas programmas. Bieži vien šī jaunā programmatūra nepieciešama tikai viena konkrēta uzdevuma veikšanai un pēc kāda laika tā mums vairs nav vajadzīga. Dažreiz pie jaunas programmas tiekam aiz ziņkārības paskatīties ko tad viņa spēj.

Tāpēc būtu labi zināt, kā korekti šo vairs nevajadzīgo programmatūru noņemt/noinstalēt no datora, lai vēlāk tā neatgādinātu par sevi ar kļūdu paziņojumiem vai citām Jums nesaprotamām darbībām.

Iesākumā nosakiet, kuru no programmām vēlaties noņemt.

1. Dodamies uz „Start” -> “All Programms”, un atrodam vajadzīgo programmu. Ja attiecīgajā sadaļā pie programmas ir iespēja – „Uninstall”, „Atinstalēt”, tad nospiežam to sekojam turpmākajiem norādījumiem korektai tās noņemšanai.

Programmas noņemšanaGadījumā, ja pirmajā solī aprakstītā iespēja (kā bieži vien ir) nav iespējama, tad dodamies un izpildām nākamos soļus.

2. Dodamies „Start”, un šobrīd Jums ir divas izvēles iespējas:

2.1. Logā „Search programs and files” (meklēt programmas un failus) (attēlā norādīts ar nr.1) ierakstām tekstu „Uninstall program” un pēc tam izvēlamies zemāk norādīto iespēju „Uninstall a program”

Izvēle Run vai Control PanelIzvēlamies Uninstall a program2.2. Izvēlamies iespēju „Control panel” (attēlā norādīts ar nr.2), pēc kura atvērsies jauns logs ar dažādām datora parametru iespējas maiņām “Adjust your computer’s settings”.

Izvēle Run vai Control PanelControl Panel logsSvarīgi, lai augšējā labajā stūrī pie parametru kārtošanas veida „View by” būtu izvēlēta iespēja „Category”.

Pēc tam pie sadaļas „Programs” nospiežam „Uninstall a program”.

3. Pēc soļa 2.1. vai 2.2. izpildīšanas atvērsies logs „Uninstall or change program”, kurā zemāk attēlosies visas Jūsu datorā pievienotās/instalētās programmas.

Sarakstā atrodiet programmu, kura pēc Jūsu vēlmēm vairs nav nepieciešama. Veicam dubultklikšķi uz tās vai arī izvēlamies iespēju „Uninstall” (skatīt zemāk attēlā).Programmu saraksts

Turpmākie soļi atkarīgi no katras atsevišķas programmas specifikas. Citām šī lieta ir izveidota pavisam vienkārša, citām jāveic vēl papildus soļi, lai noslēgtu darbību.

Nepiesārņosim savus datorus ar nevajadzīgām programmām, kas kaut nedaudz, bet tomēr liedz datoram darboties ātrāk, palēlinot tā darbību.

Leave A Response »

*