Kā samazināt asinsspiedienu?

Admin 20/02/2013 0 3,226 skatījumi
Kā samazināt asinsspiedienu?

Kā samazināt asinsspiedienu?

No visām ar sirdi saistītām vainām paaugstināta asinsspiediena slimība ir sastopama visbiežāk un tā ir sākums daudz nopietnākiem traucējumiem. Tāpēc ārsti par to ļoti uztraucas un mēģina ārstēt, bet pacienti tam pretojas, jo viņi neko sliktu nejūt. Pagājušā gadsimta sākumā, kad ārsti iemācījās mērīt asinsspiedienu, šī slimība bija retums, turpretī pašreiz paaugstināts asinsspiediens ir vismaz 1/3 civilizēto valstu ļaudīm. Ārsti uzskata, ka tas ir pieaudzis no pārmērīgas nervu spriedzes, kuras rezultātā sašaurinās asinsvadi un paātrinās sirdsdarbība, protams, ka tādos apstākļos spiediens ceļas. Ja tas notiek bieži, tad organisms pie tā pierod un turpina tā strādāt arī mierīgos apstākļos. Senos laikos dzīve bija mierīgāka un tāpēc asinsspiediens salīdzinoši zemāks.

Ja kāds no vecākiem vidējos gados savulaik ir slimojis ar insultu vai infarktu, tad bērniem ir jāmēra spiediens vismaz reizi gadā, sākot no agras bērnības, un, ja to atrod, savlaicīgi jāārstējas. Ne mazāka nozīme ir arī liekajiem kilogramiem, kurus sarūpē sēžot darbā un mājās, ēdot treknus, labi pasālītus ēdienus, dzerot lielos daudzumos alu un citus ne mazāk barojošus dzērienus. Smēķēšana izraisa asinsvadu spazmas līdzīgi kā tas notiek stresa apstākļos un papildus vēl tādus asinsvadu bojājumus, kurus organisms var novērst tikai uzliekot holesterīna ielāpus; un tā ielāps uz ielāpa, kamēr asinsvads ciet. Asinsspiediens bieži paaugstinās arī slimojot ar cukura diabētu, vairogdziedzera slimībām, lietojot kontraceptīvos preparātus. Tas viss notiek pamazām un cilvēks dažreiz nemaz nejūt, ka viņam asinsspiediens ir tik augsts un ka viņš ar varbūtēju insultu vai infarktu ir reanimācijas palātas kandidāts.

Pazīmes, kas liecina par paaugstinātu asinsspiedienu, ir galvas reiboņi, melnas vai spīdīgas „mušiņas” acīs, galvassāpes, nogurums bez iemesla, dažreiz bezmiegs, nespēja koncentrēties, slikta dūša.

Paaugstināta asinsspiediena gadījumā fitoterapija un visi pārējie dabas dziedniecības paņēmieni un līdzekļi ir jāpieskaņo konkrēta cilvēka vajadzībām. Ja jūt, ka asinsspiediena slimības pamatā ir spriedze, kas cilvēkā krājas līdzīgi kā ūdens aizsprostā palu laikā, draudot izlauzties un visu nopostīt savā ceļā, tad jāmēģina šo spriedzi izklīdināt. Tas labi izdodas ar fitoterapijas un homeopātijas palīdzību. Spriedzi samazina un paliekošu relaksāciju dod pirts procedūras kopā ar ēterisko eļļu pielietošanu.

Ja asinsspiediens ir ievērojami paaugstināts, obligāti ir jālieto ārsta nozīmētie medikamenti un ieteicams līdztekus tiem dzert ārstniecības augu tējas, kas dod iespēju samazināt medikamentu devas un to izraisītās nevēlamās blakus parādības un, iespējams, ar laiku no medikamentiem pilnīgi atteikties.

Pirmais, kas jādara, lai samazinātu asinsspiedienu, ir jāizvērtē savi ikdienas paradumi- jāatsakās no smēķēšanas, liela alkohola patēriņa. Asinsspiediena samazināšanai jāpalielina fiziskā slodze ikdienā- aktīva darbošanās katru dienu vismaz 30 minūšu garumā. Jāpievērš uzmanību tam, kādi medikamenti ikdienā tiek lietoti un kopā ar ārstu jāizvērtē, kuri no tiem iespējami paaugstina asinsspiedienu. Ieteicams bagātināt uzturu ar zivju eļļu, to lietojot kapsulās. Dabīgs asinsspiediena samazinātājs ir arī zaļā tēja, sarkanā gaļa, kura satur nepieciešamo arginīnu, tomātu sula. Uzturā jāsamazina sāls devas, kura dēļ ķermenī uzkrājas ūdens.

Leave A Response »

*