Kā saspiest video failus

Admin 20/02/2014 0 12,559 skatījumi
Kā saspiest video failus

Kā saspiest video failus? Kā saspiest tā, lai var nosūtīt pa e-pastu video failus? Kā samazināt video faila izmēru būtiski nezaudējot tā kvalitāti? Šajā pamācībā uzzināsi brīvi pieejamas programmas aprakstu video failu izmēra samazināšanai.

Lieli video faili bieži vien sagādā daudziem galvas sāpes, jo tos neizdodas aizsūtīt draugiem uz e-pastu vai arī to augšupielāde un vēlāka lejupielāde aizņem gaužām daudz laika. “Laiks ir vērtība” 🙂 Viena no populārākajām programmām, kas ideāli spēj samazināt video faila izmēru, tajā pašā laikā nezaudējot pārāk lielu video kvalitātes daļu ir Handbrake.

Kādēļ šī ir viena no labākajām programmām kā saspiest video failus?

  • Tā spēj konvertēt video failus no gandrīz jebkura formāta video faila, nezaudējot kvalitāti;
  • Tā ir brīvi pieejama – “Open Source” un lejupielādējama;
  • Tā darbojas gan uz Windows un Mac, gan arī uz Linux;

Šī pamācība ilustratīvi parādīs kā saspiet video failus  priekš interneta vajadzībām, samazinot to līdz lielumam, ko augšupielādēt un lejupielādēt nevajadzētu būt problēmām. Šajā pamācībā kā paraugu izmantošu  video failu ar nosaukumu WL-Video.wmv un tā oriģinālais izmērs ir 39.0 MB. Pēc tā saspiešanas ar Handbrake programmu tā izmērs kļuva 4.40MB. Pēc kompresijas video formāts tika pārveidots uz MP4, kas ir vairāk atbalstīts un vispārpieņemts interneta vidē. Atkarībā no oriģinālā faila izmēra un sekojot zemāk esošajām instrukcijām arī Tev izdosies saspiest video failus.

Lejupielādē un instalē datorā Handbrake programmu, ja Tev vēl tās nav.

1. Lejupielādē programmu Handbrake šeit;

2. Dubultklikšķis uz lejupielādētās programmas un programmas instalēšana sekojot instrukcijām uz ekrāna;

3. Atvert tikko uzzinstalēto programmu, skaties un seko attēliem kā saspiest Tavu video. Tev nebūs vajadzības izmantot visas programmas iespējas, tāpēc rūpīgi aplūko attēlu.

Kā saspiest video failus

4. Spiežam Source ->Open File, atrodam un izvēlamies video failu no sava datora, kuru vēlamies saspiet. Šajā pamācībā es izvēlēšos failu WL_Video.wmv un tad nospiežu Open. Jūs varat redzēt, ka tā oriģinālais izmērs uz cietā diska ir 39MB.

handbrake-2

handbrake-2.1

5. Programmā, sadaļā Destination nospiežot pogu Browse izvēlamies vietu kur saglabāt rediģēto/saspiesto video failu. Pēc noklusējuma tas tiks saglabāts tajā pašā vietā/mapē kur atrodas arī oriģinālais video fails. Šajā pašā sadaļā laukā File ierakstām jaunā/saspiestā video faila nosaukumu.

handbrake-3

6. Sadaļā Output Settings izvēlamies formātu Mp4, papildus, ja nav ieķeksēta iespēja Web Optimized, tad ieliekam ķeksi, tādējādi iespējojot papildus optimizāciju.

handbrake-4

7. Izvēlamies apakšsadaļu Video un pārliecināmies vai Video Codec ir izvēlēts H.264(X264).

handbrake-6

8. Spiežam pogu Start un sākam video faila saspiešanu. Zaļā poga Start nomainās un sarkanas krāsas pogu Stop, līdz brīdim, kamēr video faila saspiešana ir beigusies. Ja poga kļuvusi zaļa Tu vari doties un aplūkot tikko saspiesto video failu. Kā redzam oriģinālais video fails ar izmēru 39.0MB ir saspiests uz 4.40MB.  Šis process aizņēma apmēram 20 sekundes. Ja Tu mēģināsi saspiest video failus ar lielāu izmēru, tas var aizņemt krietni vien ilgāku laiku.

handbrake-7

Piezīme: Šī pamācība parāda kā saspiest video failus izmantojot programmas Handbrake pamata funkcijas.

Šai progrmmai ir daudz vairāk un plāšākas iespējas, ar kuras palīdzību var mainīt gan video komprecijas līmeni, video optimizēšanu priekš dažādām ierīcēm (Ipad, TV, Android) u.c. Ja Tev interesē detalizētāks programmas apraksts, iepazīties ar to vari šeit: Handbrake dokumentācija (angļu valodā).

Ja Tev palīdzēja šī pamācība un tagad arī Tev ir skaidrs kā saspiest video failus viegli, ērti un ātri, iesaki arī citiem.

Leave A Response »

*