Kā uzadīt cepuri?

Admin 24/02/2013 1 75,084 skatījumi
Kā uzadīt cepuri?

Kā uzadīt cepuri?

Šis ir visvienkāršākais veids, kā uzadīt cepuri. Vajadzīga dzija adīšanai (pēc iespējas biezāka, vislabāk akrila, lai mazgājot cepure nesarautos, nesaveltos un būtu silta), piecas diezgan resnas adatas.

Uzmet 80 valdziņus (sanāks 20 uz katras adatas) un ada sākumā maliņu kā zeķei: 2 labiski, 2 kreiliski – apmēram 5-7cm platu maliņu. Vispirms noada pāris rindas un tad pamēra, vai derēs, vai nav nepieciešams uzmest vairāk valdziņus. Tālāk ada tikai labiski un pilnīgi taisni. Lai uzadītu cepuri konkrētam cilvēkam, ik pa laikam jāpiemēra topošā cepure, un līdz tā sasniegusi tik lielus apmērus, ka prasās tikai galvas augšgalu nosegt, jāsāk noraukt. Sanāk, ka cepures maliņa ir aptuveni 6 cm plata, taisnā cepures daļa apmēram 9 cm plata, un tad seko noraukuma daļa.

Norauc katras adatas vidū un beigās. Pirmajā rindiņā saada 9. un 10.valdziņu, kā arī 19. un 20., un tā uz katras adatas. Otrajā rindā saada 8. un 9.valdziņu un atkal pēdējos 2, un tā līdz abas saadījuma vietas uz katras no adatām saiet kopā. Pēc tam jau norauc tikai adatas beigās. Nobeidz tāpat kā zeķei purngalu – caur pēdējo palikušo valdziņu izvelk diegu un norauj to.

Kā uzadīt cepurei bumbuli?

Šādai vienkāršai adītai ziemas cepurei iederas galā bumbulis. To uztaisīt ir pavisam viegli. No pabieza kartona izgriež divus vienādus riņķus (tik lielus, cik lielu vēlas bumbuli). Abiem riņķiem izgriež vidū mazāku riņķi (sanāk tādas, kā divas riepas). Abus saliek kopā un tin apkārt dziju, kā parādīts attēlā.

Pušķa adīšana

Kad viss caurais vidiņš aiztīts ciet, dziju ar šķērēm pārgriež pa vidu abiem riņķiem, un pa vidu ar dzijas striķīti cieši sasien. Abus riņķus pārplēš, kartonus izņem un bumbuli sakārto. Ja kāds dzijas pavediens bumbulī pagadījies garāks, tos ar šķērēm pielabo, lai bumbulis būtu skaisti apaļš. Šādu bumbuli piešuj cepures galā, kur palika noraukuma diegs. Silta, adīta ziemas cepure ir gatava! Tā izskatās apmēram šādi.

Adīta cepure

One Comment »

  1. Ieva Dubere 21/01/2015 20:01 - Reply

    Super Ļoti elementāri paskaidrots! 🙂 Takā adīju pirmo cepuri iznāca viss superīgi un prieks nesāt. :)) Paldies.!

Leave A Response »

*