Kā uztaisīt print screen?

Admin 28/11/2012 0 51,482 skatījumi
Kā uztaisīt print screen?

Kā uztaisīt print screen – viena no datora klaviatūras pogām, iespējām, ar kuras palīdzību Tu vari saglābāt uz ekrāna notiekošo attēla formātā. Bieži vien print screen palīdz novērst un atrsināt problēmas, citreiz piefiksēt interesantus gadījumus. Par to pastāstiet komentāros. Bet tagad ķeramies pie lietas būtības.

Uz datora ikviena datora klaviatūras ir poga PrtScn, kuru nospiežot dators automātiski savā atmiņā saglabā attēlu, kas konkrētājā momentā redzams uz Tava datora ekrāna. Nav būtiski vai  Tu skaties video, jeb daries kaut ko internetā vai raksti kādu rakstu – konkrētā brīža attēls tiek piefiksēts.

Kā uztaisīt print screenPiezīme: Uz portatīvajiem datoriem šī poga aktivizējas parasti pēc papildus  funkcijas pogas (parasti zilā krāsā) FN nospiešanas. Zemāk redzamajā attēlā ļoti labi tas ir redzams.

Ka-uztaisit-printscreen-laptopLai šo attēlu, kuru dators saglabājis pēc Print Screen pogas nospiešanas, Tu varētu arī aplūkot, Tev tas ir jāiekopē kādā grafiskajā editorā (Ms Paint, Photoshop u.c.).

Kā uztaisīt print screen un saglabāt kā attēlu?

Visvienkāršākais un vienmēr visiem pieejamais variants ir tikko uzņemto bildi iekopēt automātiski iebūvētajā Windows rīkā MS Paint, kurā Tev pēc tam ir iespēja to rediģēt, saglabāt vai darīt ko citu pēc paša izvēles.

MS Paint programma atrodama visās Windows versijās. Dodamies uz START -> Accessories -> Paint un iekopējam tikko uzņemto attēlu. Iekopēšanu veicam vai nu nospiežot Ctrl+V taustiņu kombināciju jeb arī atrodam uzdevu joslā iespēju Paste/Iekopēt.

Zemāk vari aplūkot arī video.

Kā redzi uztaisīt print screen nav nemaz tik sarežgīti, un citriez tas noteikti var noderēt.

Leave A Response »

*