Kuru arhivatoru labāk izmantot failu saspiešanai/arhivēšanai?

Admin 04/07/2013 0 5,494 skatījumi
Kuru arhivatoru labāk izmantot failu saspiešanai/arhivēšanai?

Bieži vien nākas sastapties ar situāciju, kad noteikts failu daudzums jāpārsūta draugam uz e-pastu, taču lielais izmērs neļauj to izdarīt. Šādā situācijā lieti noderēt var failu arhivators, kurš Tavus failus sakopresēs, saarhivēs, fināla rezultātā iegūst failu ar mazāku izmēru.

Tika apskatīti trīs populārākie arhivatori, kuri tiek visplašāk izmantotie personālajos datoros – Winrar, Winzip un 7zip. Tika pētīts cik ātri un kāds saspiešanas procents ir šiem failu arhivatoriem. Testa piemērā tika izvēlēta mape izmērā 1000mb, kura saturēja 35 apakšmapes ar 1089 failiem (fotogrāfijām, pdf failiem, teksta dokumentiem, dažādu progrmmu failiem). Tests tika veikts uz datora ar parametriem – Windows XP 32-bit, divkodolu procesors Athlons 64×2 5200+, 3GB Ram atmiņa.

arhivatori-salidzinajums

Iegūtie rezultāti:

Winrar failu arhivators

Vidējs rezultāts. Apbēdināja metode “bez saspiešanas” – vienkārša failu sapakošana varēja noritēt daudz ātrāk. Sanāk no šī režīma nav nekāda labuma – arhivēšanas metode – “ātrākais” ir daudz ātrāka un gala rezultātā saspiešanas procents krietni vien lielāks.  Starpība starp pārējiem režīmiem ir samērā minimāla, gan laika ziņā, gan arī saspiešanas procentu ziņā. Man šķiet, ka izvēles iespēju varēja būt mazāk.

Winzip failu arhivators

Rezultāti diezgan interesanti. Pārsteidza lielā starpība laika ziņā starp vairākām saspiešanas metodēm.Zipx formātā saspiešanas procents ir teju lielākais, taču arī visilgāk laiku prasošais. Metode, kurā netiek saspiesti faili, bet tikai sapakoti ir pārsteidzoši ātra, gandrīz divreiz ātrāk kā konkurentam Winrar. Šis arhivators laikam ir vislabākais, ja vēlaties sūtīt lielu daudzumu failu pa e-pastu, FTP serveri utml.

7zip failu arhivators

Ļoti iepriecina saspiešanas procents – līdz 43.4%, taču samērā ilgi – 6 minūtes. Metodē bez failu saspiešanas – pats lēnākais no visiem konkurentiem. 7zip nodrošina labāko saspiešanu, zaudējot uz to laiku. Priekš personīgās izmantošanas un maksimāli samazināta faila izmēra šis laikam būs labākais risinājums. Tāpat šim arhivatoram ir iespēja pašam uzstādīt dažādus iestatījumus.

Leave A Response »

*