Pamācība kā uzadīt mežģīņoto volānšalli.

Admin 27/12/2011 0 28,207 skatījumi
Pamācība kā uzadīt mežģīņoto volānšalli.
Nebūs kļūdaini teikt, ka šīs mežģīņotās šalles šoruden ir īstens modes kliedziens & visiem, tostarp man pašai, ļoti patīk. : ) Turklāt to lielākais bonuss ir super vienkārša un ātra adīšana, kas noteikti būs pa spēkam arī tiem, kas ar adīšanu uz Jūs. Tāpēc – aiziet pie lietas! : )
Mežģīņotās volānšalles adīšanai vajadzēs volāndziju + adatas.
Uz dzijas rakstīts, ka paredzēta adīt ar Nr.7 izmēra adatām, bet tā kā man tik lielu gluži vienkārši nav, tad adīšanai izmantoju Nr.4 izmēra adatas. Mana draudzene izmēģināja adīt ar lielāka izmēra adatām, tāpēc salīdzināšanai varu teikt, ka adot ar lielākām adatām šalle sanāk vaļīgāka. Ar vēl tievākām par Nr.4 gan laikam neiesaku, jo tad jau varētu būt pagrūti adīt.
Izklātā veidā dzija atgādina tādu kā lenti ar lieliem caurumiem un viens sāns tāds kā biezāks (dubultā). Šo tad atstāju uz ārpusi un adu aiz tās malas, kas ir plānāka. Biezāko atstāju uz ārpusi, jo tā man arī liekas vairāk dekoratīva, salīdzinājumā ar plānāko.
Tālāk liekam dziju uz adatas. Sanāk tāda patiešām dzijas uzvēršana, ņemot vērā, ka nekas nav jāuzmet kā tas būtu klasiski adot. Uzveru uz adatas caur 5 cilpiņām – katrā caurumā pēc kārtas. Pēc tam adot sanāks, ka būs 5 valdziņi.

Tālāk ņemam adatu rokās tieši tāpat kā klasiski adot.
Ar to galu, kur ir adījuma sākums nedarām neko, bet ar otru, kur ir visa dzijas fice tad arī  adīsim. Mēģinot neizslidināt adatu no dzijas, adāmo galu pārliekam uz aizmuguri (var redzēt kāda smuka maliņa veidojas) un sākam adīt.
Ada tieši tāpat kā adītu ar parasto dziju – vienīgi šoreiz dzija, kuru izada ir volāndzijas augšējā mala (skat., nākamā bilde).
Ja liekas grūti saprast pēc bildēm vai teksta (man arī pašai lasot liekas, ka esmu teju vai ķīnas ābeci uzrakstījusi : D), nevajag nobīties, bet noteikti pamēģināt, jo ir vienkāršāk par vienkāršu. Pašu pirmo rindiņu adīšana gan tiešām liekas tāda jocīga, jo adījums vēl lāgā neizskatās pēc adījuma, turklāt jāuzmanās, lai neizslīd adata.
Praktiski tas izskatās apmēram šādi – dzija uz rādītājpirksta ir tā, kuru izada caur jau uzvērtajiem vai vēlāk izadītajiem valdziņiem.
Pēc pirmās izadītās rindiņas izskatās šādi – joprojām tāds vaļīgs un ne pārāk pēc šalles, bet tieši tā arī jābūt.
! Ja grib, lai šalle ir vaļīgāka – var adīt katrā caurumā, ja stingrāka, tad no viena caurumu 2 valdziņus. Es daru kā otrajā variantā, jo man labāk patīk, ka šallei ir saturīgāka. : ) Bet abi varianti ir pareizi.
Kad visi 5 valdziņi izadīti, nākamo rindu adot atkal var redzēt kāda smuka maliņa veidojas. Ilgāk adot dzija mēdz sapīties/ satīties, tāpēc šeit vēlams pievērst uzmanību, lai maliņa būtu šāda glīta.
Pēc kādām 5 līdz 7 izadītām rindiņām jau adījums ir palicis stingrs – var redzēt kādi smuki valdziņi un izskatās jau pēc šalles.
Tālāk adām cik garu vēlamies šalli. Man liekas, ka piemērots garums sanāk ar 1 ficīti, pat varbūt vēl nedaudz paliek arī pāri. Cik garu adīt mēru uz aci un tā kā adu sev, tad skatos pēc vajadzības kā konkrēto šalli nēsāšu.
Kad vajadzīgais garums sasniegts – atliek šalli noraukt. Noraucam tieši tāpat kā to darītu adot ar parasto dziju – 2 valdziņus saadot kopā.

Kad nonākam pie pēdējā valdziņa tam vienkārši izvelk dziju cauri un pavelk līdz ir nostiprinājies tāds kā mezgliņš, kad pavelkot var just, ka ir ok. :  )
Kad šalle ir noraukta, atliek beidzamais – apdedzinu dzijas maliņas (pavisam nedaudz) un piediedzu pie šalles.
Te var redzēt kā man sanāca – tāda kā maza cilpiņa/ volāns, kas pēc tam šallē nav redzams, jo apakšējie volāni sakrīt virsū. Tieši tāpat nostiprina arī šalles otru galu (tas, kas sākums).
Te jau abi gali nostiprināti – tā kā apakšējie volāni sakrīt virsū – tad nav redzama nostiprinājuma vieta.
Tas arī viss – MEŽĢĪŅOTĀ VOLĀNŠALLE IR GATAVA!
.
Pamācības autore Andra.
Info pārbublicēta no  http://andrasballe.blogspot.com

Leave A Response »

*