Pērļošanas pamattehnika: darbs ar stiepli

Admin 16/02/2012 0 10,136 skatījumi
Pērļošanas pamattehnika: darbs ar stiepli

Vienkāršas cilpas izveide

Izmantojiet plakangalu stangas, lai izveidotu 90° locījumu. Nolociet vismaz 1,25 cm no stieples gala.
Izmantojiet apaļgalu kanibles, lai satvertu stiepli pēc nolocījuma; rullējiet knaibles uz nolocījuma pusi, bet ne pāri tam, lai saglabātu 90° leņķi. Izmantojiet savu īkšķi, lai aptītu stiepli ap apaļgalu knaiblēm.
nokniebiet stiepli pie nolocījuma vietas. Parastu cilpu var atvērt tāpat kā savienojuma riņķīšus (skat. zemāk)

 

Savītā cilpa

Sāciet ar 90° nolocījumu vismaz 5cm no stieples gala. Izmantojiet apaļgalu knaibles, lai izveidotu vienkāršo cilpu ar galu, kas pāriet pāri nolocījuma vietai. Aptiniet cieši galu uz leju ap stiepli divas vai trīs reizes. Nokniebiet lieko, lai pabeigtu. Izveidojiet resnāku, smagāka izskata savīto cilpu, aptinot stiepli atpakaļ pāri tinumam uz cilpas pusi un nokniebjot pie cilpas.Kā atvērt savienojuma riņķīšus

Satveriet katru riņķīša pusi no savienojuma vietas ar knaiblēm. Nevelciet to vaļā! Tā vietā, palociet pretējos virzienos tā, lai varat atvērt un aizvērt bez formas deformēšanas.

 

Savītās cilpas tureklīši

Šie tureklīši pārvērš no sāniem izurbtās krelles, parasti lāsītes, piekariņos. Iecentrējiet krelli uz 8cm garas stieples. Abus galus uzlociet augšup gar krelles sāniem un pāri pār krelles augšu. Uzlociet vienu galu taisni uz augšu krelles centrā, tad aptiniet otru stiepli apkārt tai, lai izveidotos daži tinumi. Izveidojiet savīto cilpu no taisnās stieples, savijot to pa virsu jau izveidotajiem tinumiem. Nokniebiet lieko stiepli.

 

 

Pamācības tapšanā izmantoti materiāli no www.rokdarbi.lv un http://darbnica.ucoz.com

Leave A Response »

*