Alveja ar medu – uzzini ko vairāk (recepte pret klepu, dzeramie gēli)!

Admin 15/11/2013 0 32,333 skatījumi
Alveja ar medu – uzzini ko vairāk (recepte pret klepu, dzeramie gēli)!

Alveja ar medu – šis vārdu salikums jau ir izsenis zināms un tautā iecienīts. Kā zināms Alveja kā augs ir īsts brīnumlīdzeklis, tautas medicīnā ļoti bieži pieminēts un dažādos veidos pielietojams. Šis ārstniecības augs tiek plaši izmantots ārstējot brūces, ādas slimības un pat apdegumus. Alvejas (Aloe Vera – angl.) sula veicina ātrāku dzīšanu, ir ļoti labs dezinficējošs līdzeklis.

Alveja ar medu – populārākais pielietojums mājas apstākļos

Šīs ir iecienītākā metode kā izmantot mājas uz palodzes audzēto alveju ar medu. Alvejas lapu nogriež, noņem tās ādiņu un iegūto mīkstumu, želeju sajauc kopā ar medu. Liek kādu laiku nostāvēties un ievilkties. Šāda maisījuma tējkaroti sajauc kopā ar tējkaroti tikko spiestas citronu sulas un aplej ar karstu ūdeni. Dzer kā tēju. Šādā maisījumā alveju ar medu nevajadzētu lietot pirms gulētiešanas, jo tad aizmigšana varētu būt problemātiska.alveja-ar-medu

Alveja ar medu. Recepte klepus ārstēšanai

  • Mazos gabaliņos sagriež 100 gr. mājas uz palodzes audzētas alvejas;
  • Sagriezto alveju sajauc kopā ar 300 gr. medus;
  • Iegūto konsistenci aplej ar 500 gr.  ūdens un karsē;
  • Kad šī konsistence sāk vārīties, uz mazas uguns karsē vēl 1h;
  • Ļauj atdzesēties;
  • Lieto pa vienai ēdamkarotei pirms ēšanas 3 reizes dienā;

Alvejas dzeramie gēli ar medu

Ņo šī efektīvā un iedarbīgā auga iegūst želeju/gēlu, kuru ar aukstu presēšanas metodi atdala no mīkstuma un iegūst naturālu, tīru  sulu, kuru būt ļoti ieteicams lietot katru dienu. Šādā veidā iegūto sulu var dot pat ļoti maziem bērniem, sākot jau no 1 gada vecuma.

Pēc šādas metodikas iegūstamā sula ir bieza, atgādinot žēlejveidīgu dzērienu. Aptiekā nopērkamās parasti ir proporcionāli ar dažādiem piejaukumiem, tāpēc tās nevar dēvēt par naturālām.

Alveja ar medu dzeramā gēla veidā ir lietojama daudz ērtāk un tai vajadzētu ieņemt tādu pašu lomu ikviena ikdienā ka parastajai pārtikai. Par alvejas dzeramā gēla iedarbību vairāk var lasīt šajā materiālā – alvejas dzeramais gēls.

 Alveja – jaunavības, enerģijas un dziedējoša spēka augs. Izzini vairāk!

Ja arī Tev ir kādas receptes, interesanti materiāli vai kas cits kā alveja ar medu var palīdzēt mums, padalies komentāros vai atraksti mums uz e-pastu.

Leave A Response »

*