Kā ievietot atsauci MS Word 2003 dokumentā

Admin 14/06/2012 0 7,846 skatījumi
Kā ievietot atsauci MS Word 2003 dokumentā

Šoreiz pamācība par to, kā ievietot vai pievienot atsauces MS word dokumentam. Šī pamācība būs noderīga vairāk vai mazāk skolēniem un studentiem, kuriem jāraksta gala pārbaudījumu darbi – referāti, bakalaura vai maģistra darbi u.c.

Daudziem šī piņķerēšanās ar atsaucēm liekas krietni vien sarežģītāka kā patiesībā tā ir. Zemāk apskatīsim iespējas, kā vienkāršā ceļā Jūsu izvēlētajam dokumentam pievienot atsauces.

1. Atveram savu word dokumetu, un sameklējam vietu, kurā Jums parādās pirmā atsauce, kas jāpievieno. Kursoru novietojam aiz vārda, pēc kura parādīsies atsauces numurs. (Attēlā zemāk norādīts ar sarkanu)2. Dodamies uz galveno izvēlni un atrodam iespēju Iespraust -> Atsauce -> Vēre… un nospiežam uz tās.

3. Atvērsies logs “Vēres un beigu vēres”. Šajā logā Jums ir iespēja izvēlēties atsauces atrašanās vietu (Lappuses apakšā vai ari uzreiz zem teksta), numerācijas formātu, pielāgot atzīmi pēc saviem ieskatiem, kā arī iestatīt atsauces sākuma numuru. Pēc noklusējuma šeit mainīt neko nevajadzētu.

Atsauces logsJa visi iestatījumi ir pareizi un apmierina, tad spiežam pogu Iespraust, un aiz teksta, kur atradās Jūsu kursors vajadzētu parādīties atsauces numuram.

Atsauces numurs3.1. Punkta 3. darbību var paātrināt nospiežot klaviatūras taustiņu kombināciju CTRL+ALT+F. Šāda veidā atsauce pievienosies automātiski ar noklusētiem parametriem, kuri bieži vien arī netiek mainīti.

4. Pēc tam, kad atsauce ir pievienota, lappuses apakšā ir jānorāda pati atsauce – literatūras avots, autors, izdošanas gads vai kāda cita iepriekš noteikta informācija.

Atsauces avotsŠāda pat veidā norādām arī visas pārējās atsauces. Atsauču numuri un saraksts veidosies un augs automātiski, kā arī sadalīsies pa dokumenta lappusēm.

Leave A Response »

*