Kā iztīrīt paklāju – metodes un risinājumi

Admin 18/02/2013 1 6,214 skatījumi
Kā iztīrīt paklāju – metodes un risinājumi

Kā iztīrīt paklāju?

Kā zināms, grīdsegas ir īstas putekļu krātuves, kuru tīrīšana var izrādīties ļoti apgrūtinoša. Lūk, daži ieteikumi, kā ātri un vienkārši iztīrīt paklāju.

Pirms paklāja tīrīšanas obligāti nepieciešams no paklājiem ar putekļusūcēju izsūkt putekļus vai arī izdauzīt tos ar īpašu no lokanām klūgām darinātu paklāju dauzāmo. Šādā gadījumā paklāju pakarina ārā uz auklas, vislabāk – vējā.

Ziemā putekļus no paklājiem var iztīrīt, noberžot tos ar sausu, tīru sniegu. Šajā nolūkā paklāju izklāj un ar cietas slotas vai birstes palīdzību ieberzē to ar sniegu, bet pēc tam nopurina. Mīnuss- paklājs pēc tam diezgan ilgi žūst.

Kā iztīrīt paklāju no tintes traipiem?

Iestāvējušos tintes traipu no paklāja var iztīrīt ar vīna spirtu, bet svaigu – ar citrona sulu vai citronskābi. Gan vienā, gan otrā gadījumā jāsamērcē vates piciņa un tā jāpieliek traipam. Pamazām tinte iesūcas vatē. Iztīrīto vietu izmazgā ar ziepjūdeni un nosusina ar sausu lupatu.

Kā iztīrīt paklāju no sarkanvīna traipiem?

Sarkanvīna traipus no paklāja iespējams iztīrīt ar sāli vai sodu, uzberot to nekavējoties. Sodu vai sāli uzber uz traipa, un ar vienreizējo salveti (neberžot) nosusina traipu. To dara vairākas reizes, mainot salvetes, kamēr traips iesūcies salvetē.

Jebkuru paklāju var atsvaidzināt ar mitrām ievilkušās tējas lapiņām. Tās izmētā pa paklāju, bet pēc tam saslauka ar birsti vai tīru slotiņu. Pirms tam paklājam jābūt pilnībā attīrītam.

Ja paklāji nav pārāk netīri, tos tīra ar sausu smalka maluma vārāmo sāli. Sāli izbārsta uz paklāja un pēc tam vienmērīgi to saslauka. Slotiņu vai birsti pirms lietošanas samērcē karstā ziepjūdenī, bet lieko ūdeni nopurina. Tīrīšanas laikā slotiņu laiku pa laikam izmazgā ziepjūdenī, bet netīro sāli nomaina ar tīru. Pēc tīrīšanas sāls paliekas no paklāja izdauza.

Vārāmā sāls vietā var lietot ari sausas zāģu skaidas vai rupjas klijas. Ziepes var aizstāt ar veļas pulveri. Šādā gadījumā siltā vārītā ūdenī izšķīdina nedaudz pulvera. Ar šo sastāvu apstrādā paklāja virspusi un vienmērīgi noberž to ar mitru sūkli, pēc tam paklāju rūpīgi noslauka vispirms ar mitru, bet pēc tam sausu suku.

Lūk risinājums kā iztīrīt paklāju, kuriem ir daudz baltu, nekrāsotu vietu. Tie ir grūti tīrāmi, tos nākas balināt ar ūdeņraža pārskābi. Uz 1 litru silta ūdens ņem tējkaroti ūdeņraža pārskābes, pievieno tikpat daudz ožamā spirta un noberž paklāju ar šajā šķīdumā samērcētu suku. Tad divas reizes pārslauka ar ūdeni. Pēdējā reizē ūdenim pievieno nedaudz etiķa (1 ēdamkaroti uz spaini ūdens). Etiķis spilgtina paklāja krāsu, bet ūdenraža pārskābe var izbalināt krāsas.

Ja paklāja uzkārsums vietām saplacis un tas bojā izskatu, šīs vietas dažas minūtes paturamas virs tvaikiem, bet pēc tam uzkārsumu var pacelt, no kreisās puses to izdauzot ar speciālo, no klūgām darināto paklāju dauzāmo. Pēc tam uzkarinātam paklājam šo vietu no kreisās puses izgludina, gludekli neuzspiežot, līdz tā izžuvusi, pēc tam mitro vietu labāk izžāvēt ar fēnu.

Vai šie risinājumi Tev ļāva saprast kā iztīrīt paklāju, vai zini kādas citas metodes, padalies ar saviem novērojumiem komentāros.

One Comment »

  1. Paklāju serviss 03/08/2017 16:48 - Reply

    Lieliski ieteikumi. Sakiet vai tintes traipa izņemšanas paņēmiens strādātu arī uz nagu uz izlijušas nagu lakas savākšanu?

Leave A Response »

*