Kā izvēlēties jaunu digitālo fotokameru (kura būtu piemērotākā)?

Admin 17/12/2011 0 5,511 skatījumi
Kā izvēlēties jaunu digitālo fotokameru (kura būtu piemērotākā)?

FotokameraNo vēstures – Pirmā digitāla fotokamera, to izgudroja Steven J. Sasson 1975. gadā. Tā svēra 3.6 kilogramus un bija tostera izmēros. Bildēm varēja attīstīt 0.01 megapixeļus un bija vajadzīgas 23 sekundes lai bildi ierakstītu kasetē.

Digitālais ziepītis

Fotokamera

Lēta kamera, iespēja nedaudz regulēt iestādījumus, dažiem eksemplāriem ir pat M – manual režīms. Nāk gan ar akumulatoru, gan baterijām. Man gan patīk labāk otrais variants, jo esot kādā citā valstī jeb aizbraucis kaut kur ceļojumā vienmēr varēsi jebkurā veikalā nopirkt baterijas, bet lādētāju nēsāt līdzi man šķiet stulbi. Ok, izmēra un svara ziņā ar akumulatoru būs cita aršana. Kamerām nāk gan iebūvēta zibspuldze, gan optiskais, gan digitālais zoom, citām pat vairāku atmiņas karšu atbalsts. Cenas sākot no 15ls un uz augšu, var būt pat pāri 300ls. Attēlā redzamais Casio exilim maksāja 15Ls, 6Mpix, 3X zoom, atmiņas karte līdz max 2GB atpazīst.

Hibrīdkamera

Fotokamera

Kaut kas starp spoguļkameru un kompaktklasi. Ir vismaz uz pusi vieglāka kā spoguļkamera, nav paša spoguļa un nav maināmi objektīvi, esošais zoom ir pietiekami spējīgs, lai pievilktu klāt 12x – 20x. Pārējais viss būs tieši tāds pats kā DSLR kamerām. Neiedziļinoties vairāk, cenas mēdz būt dažādas sākot no 100-400ls. Populārākie ražotāji Olympus, Fujifilm, Minolta, Nikon, Canon, Sony. Iesaku šo kameru cilvēkiem, kam negribas iedziļināties objektīvos, to cenās, izvēlē utt., bet pašas kameras izmērs nebaida. Kuru interesē laba kvalitāte. Kā mīnusu uzskatu lēno ieslēgšanos, tas ir, sagatavošanos darbam, jo kamēr optika izbīdās un nefokusējās, tikmēr zaķis jau ir mežā iekšā.

Spoguļkamera

Fotokamera

Vienkārši DSLR, mēdz izcellties kā iesācēju sākum-klase (budžeta) , tā amatieru un profesionālā. Piemēram, Nikon D40 jeb Canon eos350D būs iesācēju kameras, iespēju ziņā neko daudz neatpaliek no pro kamerām. Canon eos 7D un Nikon D90 būs amatieru kameras. Kurām būs jau papildus iespējas, kā piemēram, filmēšana, atsevišķi AF bloķēšanas iestādījumi, vairāki AF punkti (nikon d40 bija 3, Nikon D90 ir 11). Orientējošā cena sākum modelim no 200Ls līdz 500ls un vairāk, atkarībā no komplektācijas, tas ir objektīviem un to tipa. Jāpiezīmē, kad labs objektīvs maksās dažreiz pat 3x un vairāk dārgāk nekā pati kamera. Līdzi parasti nāk 18-55mm f3.5-5.6 objektīvs standartā.

Profesionālās kameras

Fotokamera

Galvenais ir ātrums un iespējas, nāk ar jau 35mm matricu saucamo Full Frame (FF), atšķirsies ar uzlabotu ISO jūtību, iespējām bez zibspuldzes pieslēgt vēl papildus aprīkojumu, piemēram GPS. Neskaitot milzu funkcionalitāti, šīm kamerām ir arī augsts izturības koeficients, tas ir, izturīgs korpus, iespējams pat dažiem modeļiem nāk arī aizsardzība pret putekļiem un mitrumu, lai var veikt darbu skarbā vidē. Protams arī pats kameras resurss būs krietni lielāks, jo šādu kameru iegādājas profesionāli fotogrāfi (jeb tik kas var atļauties) un ar to tiek pelnīta nauda, nevis noliktas plauktā priekš apputēšanas. Es gan neieteiktu šādu kameru iesācējam, jo varu saderēt, ka pilnīgi visas funkcijas tā vai tā tas nespētu izmantot līdz galam un pat iespējams nenojaustu par tām. Kā arī kaķu, suņu, mākoņu un koku svētdienas foto-mīļiem pilnībā pietiktu ar kādu hibrīd kameru jeb varbūt lētu spoguleni. Cenas, sākot vidēji no 500Ls un uz augšu līdz ļoti lielam skaitlim.

Studijas kameras un specifiskās

Fotokamera

Sākšu jau ar to, ka šāda tipa kameras ir ierobežotā daudzumā un pieejamas iepriekš pasūtot, dažas ir piemērotas īpašām vajadzībām un mēdz būt tikai vienā eksemplārā. Tās mēdz būt funkcijām pārbagātas kā profesionālās, tikai ar vēl vairāk papildus risinājumiem un iespējam pieslēgt papildus visu iedomājamo, kā arī modificējamas, pieslēdzamas pie datora. Pārsvarā šim kamerām nāk ļoti lielas izšķirtspējas un veiktspējas foto matricas. Kuras ir iespējams arī mainīt. Bieži šāda tipa kameras ir sastopamas arī laboratorijās, zinātniskajos un kosmosa izpētes centros. Kur svarīgs ir to ātrums, precizitāte un krāsu pareizība, gaismjutība un protams lielā izšķirtspēja. Meklējot internetā uzdūros neapstiprinātai info, ka māte google earth tiek viekti ar kameru, kuras matrica ir 250Mpix.

Telefon-kameras

Saukšu tās par primitīvajām kamerām. To izšķirtspēja ir līdz par 12Mp (sonyericsson satio), bet dēļ mazās matricas izmēra un švakās optikas, to kvalitāte krietni atpaliek no vislētākās kompaktkameras. Pats interesantākais ir tas, ka mobilajā telefonā tiek iebūvēta kamera, bet nez kādēļ vēl neviens nav iebūvējis kamerā telefonu, ko man šķiet būtu vieglāk izdarīt, līdz ar to ieguvējs būtu pats patērētājs.
Šāda tipa kameras vēl nāk arī iebūvētas tā saucamajos spy cam nieciņos, kuri nopērkami pa pilno ebay, dealextreme, Amazon un citos interneta veikalos. Cenas vidēji grozās sākot no 1$ līdz vairāk kā 100$, ja tas ir mobīlais telefons tad atradīsies arī par 599$ (iphone 4G).
Par vienīgo plusu var uzskatīt to, ka šāda kameras tipa moduli var iebūvēt praktiski jebkur un arī tā apkope neprasa nekādus tēriņus.

Ceru, ka kaut cik kļuva skaidrs par un ap kamerām, un būsiet izdarījuši savu izvēli, lai vēlāk nenāktu nožēlot, jo tomēr vajadzēja nedaudz piekrāt, jeb tieši pretēji, varēju tā netērēties…


Info pārbublicēta no http://andrisfoto.blogspot.com bloga

Leave A Response »

*