Kā pagatavot vēja zvanus

Admin 26/03/2015 0 9,902 skatījumi
Kā pagatavot vēja zvanus

Šoreiz pagatavojām vēja zvanus no latvāņu stumbriem, ko vācam, kad tie jau sausi. Tātad vēlā rudenī, ziemā un pavasarī. Stumbrus izmantoju tādus ,kā tie ir atrodami dabā, nekādu miziņu nemizoju nost. Ja kāda ļoti bija atkārusies, tad to vienkāršo norāvu.

Kā pagatavot vēja zvanus soli pa solim?

Ņemam astoņus stumbrus. Viens garākais būs kā pamatne pie kā stiprināt pārējos septiņus . Pirmais visgarākais pārējie ar vien īsāki. Katrs garumu var izvēlēties pēc savas gaumes. Arī daudzums var būt vairāk kā septiņi.  Arī es īpaši nemērīju. Rūpīgi apgriežam maliņas.

Paštaisīti vēja zvani

„Zvaniņus„ pie  garākās pamatnes piestiprina ar plānu drātiņu. Caurumiņus duram prātīgi ar resno  „lāpāmo adatu” vai īlenu. Dažreiz stumbri ir trausli un salūzt, tad ņemam jaunu. Tātad ar drāti pievienojam zvaniņus pie pamatnes. Drāts ir pietiekami stingra un to var ievērt gatavos caurumos bez adatas palīdzības. Sākumā ņēmu resnu diegu , bet diegs neizturēja vēja pārbaudi. Ar drāts palīdzību varam regulēt arī augstumu. Diametrs stumbriem pēc jūsu izvēles. Es liku pirmo garāko ar lielāku , bet īsāko arī ar mazāku diametru. Attālums no zvaniņa līdz blakus zvaniņam arī gaumes lieta, bet labāk attālāk, lai ,vējā kustoties, tiem ir vieta kur kustēties un veidot skaņu.

veja-zvani-redzamiba

Zvaniņi ļoti labi izskatās uz guļbūves fona. Protams, savu „odziņu „ienesīs jebkurā dizaina risinājumā. Skaņa nav skaļa , bet paklusa dobja, pat meditatīva.

Runā, ka vēja zvani sētā atbaida ļaunos garus un nepatikšanas. Pamēģinām?

Kā pagatavot vēja zvanus

 

Pamācības autore: Dace. Paldies viņai!

Leave A Response »

*