Kā pagatavot Ziemassvētu eglīti no dabīgiem materiāliem?

Admin 25/11/2013 0 8,685 skatījumi
Kā pagatavot Ziemassvētu eglīti no dabīgiem materiāliem?

Tuvojas Ziemassvētku laiks un drīz kļūs aktuāls jautājums: “kādu Ziemassvētku eglīti mēs šogad gribam redzēt mājās?”. Tā būs tradicionālā, no meža atnestā, tā būs pirktā – mākslīgā, tā būs pilnīgi oriģināla – tikai Jums saprotama? Šajā pamācībā piedāvāsim ideju, kā pavisam vienkāršā veidā no dabā salasītiem materiāliem – koka sprungulīšiem var izveidot estētiski baudāmu Ziemassvētku eglīti, kas ļaus svētku noskaņojumam ienākt arī Jūsu mājās.

Pamata materiāli, kas būs nepieciešami šīs eglītes tapšanā, ir atrodami un salasāmi dabā, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru. Šādus materiālus jau var laicīgi savākt un noglabāt, lai pirms Ziemassvētkiem tos liktu lietā un izveidotu no tiem eglīti.

Salasītos koka sprungulīšus pēc savākšanas notīra no smiltīm, zemes, nomazgā un nožāvē.

Vēlāk tos sakārto pēc izmēra, lai veidotos trīsstūra forma, kas atgādinātu Ziemassvētku eglītes siluetu. Pēc tam ņem virvi, striķi, to izvēlēties var katrs pats pēc savām vēlmēm. Virvi sagriež divos garos gabalos, un sasien kopā, no kā uz katru pusi sanāk divi virves gabali. Tad katru no sprungulīšiem, no kuriem izveidota trīsstūra forma, sāk siet klāt, tā lai tie kopā cieši kopā turētos.

Kad visi koka sprungulīši ir sastiprināti kopā, atliek to piestiprināt pie sienas un izdekorēt ar citiem rotājumiem. Šajā brīdī, katram tiek dota pilnīga brīvība uz to, kas tuvāka sirdij. Mūsu pamācībā izveidotajai Ziemassvētku eglītei tiek piestiprināta gaismiņu virtene un dekoratīvās sniegpārsliņas, tādējādi vēl vairāk radot šo Ziemassvētku sajūtu.

Noslēgumā no pašiem mazākajiem zariem un sprungulīšiem izveidojam zvaigzni, ko piestiprināt pašas eglītes virsotnē. Tā ir kā noslēdzošā fāze eglītes gatavošanā no dabīgajiem materiāliem.

Ceram, ka šī ideja būs noderīga un kādam mājās mirdzēs arī šāda veida Ziemassvētku eglīte.

Ziemassvētku eglīte no dabīgiem materiāliem

Leave A Response »

*