Kā rakstīt CV? CV paraugs – Curriculum vitae

Admin 30/11/2011 1 154,595 skatījumi
Kā rakstīt CV? CV paraugs – Curriculum vitae

CV paraugs – svarīga lieta darba meklēšanas procesā. Ja tuvākajā laikā plānojat mainīt darba vietu vai arī pašlaik to aktīvi meklējat, tad noteikti darba devējam Jums būs jāiesniedz savs CV. Tev būs vajadzīgs CV paraugs, pēc kura vadīties. Visiem zināms fakts, ka labi sastādīts un noformēts CV veido līdz pat 50% no veiksmes, vai Jūs tiksiet pie kārotās darba vietas.
Rakstot savu CV un atsaucoties uz darba piedāvājumiem, ir svarīgi šo procesu iedomāties no darba devēja puses, nevis no savas. Darba devējam ir savs mērķis un atlases process – atrast konkrētam darbam labu kandidātu, kā arī veikt šo procesu pēc iespējas operatīvāk. Visticamāk, ka darba devējs saņem daudz darba meklētāju pieteikumus, taču kā likt izvēlēties tieši Jūsu CV, un tikt uzaicinātam uz darba interviju.

CV vispārpieņemtais standarts nosaka sekojošu informācijas/datu secību:

 • Uzvārds, vārds
 • Dzimšanas dati
 • Adrese, saziņas līdzekļi
 • Ģimenes stāvoklis, bērni
 • Izglītība – arī visi apmeklētie kursi
 • Darba pieredze specialitātē, uz kuru jūs pretendējat
  • datumi – atpakaļejošā hronoloģiskā secībā
  • uzņēmums
  • ieņemamais amats
  • darba pienākumi
 • Papildus informācija – personiskās īpašības un intereses

Pamatinformācija

Nekādas liekvārdības – tikai konkrēta faktoloģiska informācija ( vārds, uzvārds, dzimšanas dati, adrese, saziņas līdzekļi ( tālrunis, e-pasts u.c. ), ģimenes stāvoklis, bērni ). Aktuāls jautājums – pievienot savu foto vai tomēr nepievienot. Mēs Jums silti iesakām to darīt, jo darba devējs, vērtējot CV, noteikti lielāku uzmanību pievērsīs pieteikumam ar foto.

Izglītība

Šajā sadaļā norādiet visas oficiālās izglītības iestādes, kādas esat beidzis (vai šobrīd studējat). Pie pamatskolas un  vispārizglītojošās vidusskolas datiem neko papildus norādīt nevajag. Ja esat beidzis kādu profesionālās izglītības iestādi, tad būtu labi akcentēt iegūtās specialitātes priekšrocības tikai tad, ja amatā, uz ko pretendējat, tas ir būtiski. Par augstāko izglītību būtu labi minēt iegūto grādu un specialitāti, kā arī norādīt kādas prasmes un iemaņas iegūtā izglītība Jums ir devusi un kā tas Jums palīdz jau šobrīd vai var palīdzēt turpmākajā karjerā.

Šajā sadaļā noteikti norādiet arī papildus apmācību kursus un seminārus, kurus esat apmeklējuši. Darba devējs noteikti priekšroku dod kandidātiem, kuri izrāda vēlmi pastāvīgi pilnveidoties un apgūt jaunas zināšanas, tāpēc nekautrējieties norādīt arī izietos apmācību kursus, kas nav tieši saistīti ar Jūsu profesionālo specialitāti.

Darba pieredze

Ziņas par iepriekšējo darba pieredzi jānorāda apgrieztā secībā, jāiekļauj arī līgumdarbi, prakses vietas, darbs vasaras brīvdienās. Svarīgi ir norādīt ne tikai darba vietu, bet arī ieņemamo amatu, veicamos pienākumus un laika periodu, kad strādāji šo darbu.

Ja esat savā karjeras sākumposmā un nekādas vērā ņemamas darba pieredzes Jums nav, nebaidieties to atklāti pateikt, neaizmirstot atgādināt arī šāda stāvokļa priekšrocības – Jūsu vēlmi iegūt pirmo darba pieredzi, gatavību mācīties un sevi pierādīt darba tirgū.

Papildus informācija

Katrā CV ir vēl viena sadaļa, kurā būtu vēlams uzrādīt savas intereses. Sadaļā intereses ieteicams rakstīt, kādas neitrālas aizraušanās, kas nav saistītas ar profesionālo darbību. Sadaļā personiskās īpašības, neaizraujieties uzskaitīt visas īpašības, kuras uzskatāt par labām. Prakse liecina, ka patiesas ir tikai pirmās trīs īpašības, kuras cilvēks par sevi uzrāda, pārējās tiek uzrādītas, lai izskatītos labāks nekā ir.

Sadaļas, kuras nav obligātas, taču būtu noderīgi tās iekļaut:

 • Valodu zināšanas;
 • Datorzināšanas ( ieteicams, ja veicamo pienākumu veikšanai ir jāizmanto dators );
 • Atsauksmes ( pietiekami būs, ja norādīsi 2-3 cilvēkus, kuri par Tevi varētu sniegt atsauksmes ).

CV noformējums

CV ieteicams būtu izvietot uz vienas A4 formāta lapas, ar Times New Roman šriftu un 12 punktu lielumā. Iespēja izcelt treknā drukā pieļaujama tikai svarīgākajai informācijai – darba pieredz, izglītība u.c. . Garāka tipa CV parasti nogurdina CV vērtētāju, tāpēc esiet lakoniski.

Vispārīgie ieteikumi:

 • Rakstot CV esiet godīgi, lai gan daudzi darba devēju acīs grib izskatīties labāki, kā patiesībā ir. Atcerieties, nekas nav sliktāks kā iesākt savu dzīvi jaunā vietā ar meliem. Protams, meli neatklāsies uzreiz, bet agri vai vēlu tie atklāsies un sabojās visu, ko jūs būsiet sasnieguši;
 • Rūpīgi izvēlies atslēgvārdus, lai izceltu skaidrību, zināšanas un centību. Labas veiksmes gadījumā tavs CV var uz 10 sekundēm piesaistīt tava nākošā priekšnieka uzmanību. Virzi viņa acis apzinīgi. Daži iedarbīgi atslēgvārdi: ātra piemērošanās, analīzes spēja, sadarbība, zināšanu pielietošanas māka, attīstības spēja, iniciatīva, mērķtiecība, pārliecināšanas spēja;
 • Izmet nevajadzīgus un tādus neko neizsakošus vārdus kā “tas”, “tur”, “ir bijis” un “biju atbildīgs”. Piemēram, “organizēju biroja darbu” ir daudz skaidrāk teikts kā “atbildēju par biroja darba organizēšanu”. Spēcīgāki atslēgvārdi un precīzi apraksti atstās labāku iespaidu par tavu CV;
 • CV neminiet savu vecumu, svaru, reliģisko piederību, pases numuru, vēlamo darba samaksu;
 • CV beigās nav nepieciešams norādīt datumu.

Daži CV paraugi:

1. CV Paraugs, 2. CV paraugs, 3. CV paraugs

Iespēja pelnīt internetā ! Biznesa iespēja un instrumenti!

One Comment »

 1. Skillgram 04/04/2015 15:14 - Reply

  Šajā lapā ir iespējams izveidot CV ar kuru jūs vienozīmīgi varēsiet iziet pirmreizējo CV atlasi: https://www.skillgram.com/

Leave A Response »

*