Kā rakstīt ielūgumu, ielūguma paraugs

Admin 05/03/2013 2 131,140 skatījumi
Kā rakstīt ielūgumu, ielūguma paraugs

Kā rakstīt ielūgumu?

Ja rodas jautājums, kā rakstīt ielūgumu, galvenais, kas jāņem vērā,- lai otram cilvēkam būtu patīkami šo ielūgumu saņemt. Ielūguma paraugs sevī ietver pieklājības frāzes, uzrunas un konkrētu informāciju par to, uz kādu pasākumu cilvēks tiek ielūgts.

Kas īsti ir ielūgums? Ielūgums ir uzaicinājums ierasties, apmeklēt, piedalīties kādā noteiktā pasākumā vai svinībās. Ielūgumu veido brīvā formā. Ļoti svarīgs iespaida atstāšanā ir ielūguma noformējums. Tas ir ielūguma veidotāja paša ziņā. Parasti īpašu uzmanību vērts pievērst, gatavojot ielūgumus uz svinībām.

Ielūgumu noformēt ieteicams vai nu atbilstoši pasākuma tematikai, vai pēc paša vēlmes un ieceres. Ja ielūgumus nepieciešams gatavot vairumā, tie var būt arī klasiskā izskatā. Ļoti svarīgi ir ielūgumus laicīgi izsūtīt vai kā citādi nogādāt adresātam. Uz lielākiem pasākumiem ielūgumus pieņemts izsūtīt ļoti laicīgi, bet, ja pasākums ir mazāka mēroga, tad pieņemtais laiks, kad jāizsūta ielūgumi, ir nedēļu pirms pasākuma norises.

Ja nepieciešams zināt, vai aicinātā persona uz pasākumu ieradīsies, ielūgumā var norādīt, ka jāpaziņo par savu ierašanos. Tad aicinātā persona uz ielūgumu atbildēs tā, kā ielūgumā lūgts- uz norādīto e-pastu vai telefona numuru. Ja atbildi lūgts sniegt rakstiskā veidā, tad tai jābūt tādā pašā stilā rakstītai, kā pats ielūgums. Ja ielūgums ir oficiāls, arī atbildei jābūt oficiālai, bet, ja ielūgums rakstīts brīvā formā, arī atbilde var tikt sniegta neoficiālā veidā.

Lai arī nav noteikta forma, kā rakstīt ielūgumu, tomēr ir pāris lietas, kurām obligāti jābūt iekļautām ielūgumā. Tās kalpo kā ielūguma paraugs. Ielūgumā jābūt norādītam:

• tam, ka tas ir ielūgums;

• adresātam jeb cilvēkam, kurš tiek uzaicināts (vēlams, pievienojot kādu pieklājības frāzi, pemēram, Ļ. cien.);

• uzaicinājuma tekstam;

• norises vietai un laikam;

• dienai, datumam, kad norisināsies pasākums, uz kuru aicina;

• parakstam.

Ielūguma paraugs

Ielūguma paraugsPievienoju arī lejupielādējāmu ielūguma word dokumentu : kā rakstīt ielūgumu, paraugs

2 komentāri »

  1. pedagogs.lv 06/09/2015 22:45 - Reply

    Mjā, saskaitīju vairākas kļūdas. Arī pats ielūgumā lietotais uzrunas veids ir kļūdains, jo tajā ir jāuzrunā nevis datīva, bet gan vokatīva locījumā un, kā šajā gadījumā, kad kļūdaini ir lietots datīva locījums, tad nav jālieto izsaukuma zīme.
    Citējot dzejas rindas, ir jāmin vārdu autors, kā arī dažas stilistikas kļūdas, piemēram, liekvārdība – "rakstiski uz e-pastu" – saprotams, ka rakstiski, nevis mutiski u.c.

  2. Karlis Rudāks 20/01/2015 18:52 - Reply

    Kāpēc vienmēr ielūgumiem vajag debīlu dzejoli?

Leave A Response »

*