Kā sadalīt cieto disku windows 7 sistēmā bez tā formatēšanas?

Admin 14/12/2011 0 10,638 skatījumi
Kā sadalīt cieto disku windows 7 sistēmā bez tā formatēšanas?

Katra nākamā windows sistēmas versija ienāk ar vairākām jaunām iespējām. Windows 7 sistēma piedāvā sadalīt cieto disku bez tā formatēšanas, respektīvi bez iespējām pazaudēt datus vai vajadzības gadījumā tos pārkopēt citur. Šāds iespējas windows 7 sistēmā piedāvā palīgprogramma “Disk Management”. Kā var dzēst, izveidot jaunu, vai izmainīt izmēru diska partīcijai/daļai to aprakstīsim zemāk:

1. Pats sākums – ejam uz “Start” un atrodam iespēju “Computer”, tad ar labo peles pogu spiežam uz tā. Atvērsies logs, kurā atrodam iespēju “Manage”:

2. Atvērsies jauns logs “Computer Management”. Šajā tikko atvērtajā logā kreisajā pusē sameklējam iespēju un nospiežam “Storage” -> “Disk Management”:

3. Veiksmīgi izpildot iepriekšējo soli, tagad Jums ir iespēja redzēt visus datoram pievienotos diskus:

4. Starp visiem pieejamajiem diskiem izvēlieties to disku, kuru gribat sadalīt. Tad ar labo peles pogu spiežam uz tā. Atvērsies logs, kurā atrodam iespēju “Shrink Volume..”:

5. Atvērsies jauns logs, kurā Jūs redzēsiet  diska izmēru pirms sadalīšanas ( Total size before shrink in MB ), un pieejamo diska apjomu, kuru būs iespējams sadalīt ( Size of available shrink space in MB ). Nākošajā līnijā būs jāievada diska apjoms MBaitos, kuru vēlēsieties sadalīt un tas būs arī izmērs jaunajai diska partīcijai/daļai:

6. Pēc prasīto datu ievades spiežam iespēju “Shrink” ( sadalīt ) un gaidām, kad process tiks pabeigts. Šī procesa ilgums atkarīgs no tā cik ir liels diska izmērs un daļa, kuru gribat atdalīt. Procesam beidzoties, logā redzēsiet diska partīciju/daļu ar vēl neapgūtu ( unallocated space ) datu apjomu uz tā. Lai tikko izveidoto diska daļu padarītu pieejamu datu glabāšanai izpildām sekojošus soļus. Uz tikko izveidotās diska daļas ( unallocated space ) spiežam ar labo peles pogu un izvēlamies iespēju “New Simple Volume… “:

7. Atvērsies uzstādīšanas logs. Ejiet cauri un aizpildiet prasītās vērtības. Parasti visas noklusētās vērtības, kuras tiks piedāvātas  – derēs. Tikko izveidotajai diska daļai nepieciešams definēt tā identifikācijas simbolu ( letter ). Var izvēlēties jebkuru alfabēta burtu, tam nav nozīmes.  Beigās atvērsies logs “Format Partition”. Pārliecinieties  vai failu sistēma ir izvēlēta “NTFS”. Kad to esat paveikuši, ierakstiet vārdu diska daļai, piemēŗam,  DATA,  un spiežam “Next”->”Finish”:

Esat veiksmīgi pabeidzis diska sadalīšanu, neformatējot cieto disku un neizmantojot jebkādu papildus programmatūru.

Šī pamācība veidota uz windows 7 Ultimate sistēmas. Nav 100% pārliecības, ka šī pamācība derēs arī citām windows 7 versijām.

Leave A Response »

*