Kā tikt vaļā no pelējuma un ekoloģiski tīrīt māju

Admin 03/07/2013 1 13,656 skatījumi
Kā tikt vaļā no pelējuma un ekoloģiski tīrīt māju

Zaļais dzīvesveids ir modes lieta un tādēļ atklāšu dažus paņēmienus kā bez ķīmiskajiem līdzekļiem sapost māju un iztīrīt apģērbu.

Kā jau visiem pierasts, etiķi lieto pārtikā, lielākoties marinādēs. Tomēr, tas nebūt nav viss etiķa pielietojums. Galda etiķi var izmantot arī mājas soli veicot, tā piemēram atbrīvoties no pelējuma un ne tikai:

 1. Vienādās proporcijās sajauc galda etiķi un ūdeni. Ar samitrinātu lupatiņu appelējušo vietu kārtīgi nomazgā. Lai efekts būtu ilgstošs, to vajadzētu pēc kāda laika atkārtot, un tad gan pelējums neatgriezīsies.
 2. Ar etiķa un ūdens maisījumu viegli var notīrīt stikla virsmas.
 3. Telpās, kurās ir nepatīkama smaka novieto trauku ar ūdens un etiķa maisījumu, pēc neilga laika smakas pazudīs.

Tikpat labi zināmi līdzekļi ir soda un citrona sula, to pielietojums ir daudzveidīgs.

 1. Vannu var iztīrīt ar sodā samērcētu sūkli.
 2. Grūti iztīrāmiem traipiem derēs soda, kam pievienota citrona sula.
 3. Ar šķidrumu notraipītus apģērbus tīra ar sodas ūdeni, bet ja traips paspējis ieēsties, tad vislabāk derēs citrona sula, tikai jāuzmanās, lai audums neizbalētu.
 4. Soda palīdz atbrīvoties arī no smakām, kuras rodas gatavojot ķiplokus, sīpolus, zivis- rokas jāmazgā ar sodu un smaka pazudīs.
 5.  Vēl viens veids kā pielietot sodu ir tīrīt paklājus. Uz paklāja izber sodu un atstāj ‘’ievilkties’’. Pēc kāda brīža ar putekļusūcēju iztīra paklāju un viss-smaku vairs nav.

Vislielākais atklājums no vecmammas pūra lādes ir pelnu-ūdens maisījums. Kad nelīdz ķīmiskie līdzekļi, tad līdzēs pelni.

Pelnu ūdeni gatavo šādi – pelnus ieber spainī līdz pusei, pielej ūdeni un ļauj ievilkties. Nākamajā dienā kārtīgi samaisa, to atkārto vismaz divas reizes. Ļauj nostāvēties, kad ūdens iekrāsojies dzelteni brūns, to ļoti uzmanīgi ielej pudelē ar pūšamo uzgali.

Ar šādu maisījumu viegli iztīrīt urīna(arī kaķu) smaku no paklāja un mīkstajām mēbelēm, un nepatīkamā smaka Jūs vairs netraucēs.

Padalies komentāros ar saviem novērojumiem vai metodēm, kā ekoloģiski varam tīrīt savu māju!

One Comment »

 1. Kukainītis Laura Augsne 12/02/2015 00:15 - Reply

  Citrona vai apelsīna mizas aplej ar etiķi, noliek tumšā vietā nostāvēties kādu nedēļu, tad lieto. Var atšķaidīt ar ūdeni, ielej pudelē ar izsmidzināmo un tīra flīzes, stiklu, plīti – labi tīra dažādas virsmas. 🙂

Leave A Response »

*