Kā uzadīt zeķi?

Admin 10/03/2013 0 29,806 skatījumi
Kā uzadīt zeķi?

Kā uzadīt zeķi? 

Jautājums, kā uzadīt zeķi, bieži rodas gan jaunām, gan vecāka gada gājuma sievietēm, kuras iepriekš ar adīšanu nav nodarbojušās, bet tagad nolēmušas uzadīt kādu pāri zeķu. Sarežģītākais zeķes adīšanā ir papēdis. Ir divi veidi, kā to uzadīt, bet neviens no tiem nav tik sarežģīts, lai ar to netiktu galā. Zeķes adīšana ir samērā īslaicīgs process, ja tas ir darīts jau iepriekš. Mazliet vairāk laika tas prasīs tām dāmām, kuras to agrāk nav darījušas un tikai mācās adīt.

Pirms adīšanas uzsākšanas svarīgi zināt valkātāja kājas izmēru. Vēl labāk, ja ir iespējams procesa laikā zeķi piemērīt, lai būtu droši zināms, ka tās derēs. Svarīgi ir izmērīt arī valkātāja potītes apkārtmēru, lai zinātu, cik valdziņus nepieciešams uzmest, sākot adīt zeķi.

Kā uzadīt zeķi: iesākums

Zeķi ada ar piecām adatām. Vispirms izvēlas piemērotu dziju (mīkstu un biezu) un atbilstoša biezuma adatas. Tad uz vienas adatas uzmet nepieciešamo skaitu valdziņu. Sievietei ar 39. kājas izmēru nepieciešams vidēji 52 valdziņi. Tad šos 52 valdziņus sadala uz četrām adatām- pa 13 uz katras adatas. Tad sāk adīt zeķes maliņu- 2 valdziņus izada labiski, 2 kreiliski utt. Maliņu adata tik platu, cik valkātājs vēlas, aptuveni 5 cm. Tālāk turpina adīt tikai labiski, ada līdz papēdim. Šajā brīdī vajadzētu piemērīt uz kājas, vai zeķes augstums būs piemērots. Tad sāk papēža adīšanu.

Kā uzadīt zeķi: papēdis

Papēdi ada it kā no divām vai 3 daļām. Valdziņus izkārto uz divām vai trijām adatām. Ērtāks ir papēdis no 3 daļām, adīts uz 3 adatām. Valdziņus sadala 3 daļās un ada, kamēr malējo daļu valdziņi ir saadīti un paliek pāri tikai vidusdaļas valdziņi. Pēc tam ada papēža pacēlumu, vispirms uzlasot valdziņus no pīnītēm. Tad pieada klāt pusi no papēža vidusdaļas valdziņiem. Adīšana atkal turpinās uz četrām adatām. Uz pirmās un ceturtās adatas tiek adīta zeķes augšdaļa, bet uz otrās un trešās- apakšējā pēdas daļa. Ada uz riņķi- pirmos piecus valdziņus labiski, nākamos, uzlasītos 13- griezti. Nākamo divu adatu valdziņus izada labiski. Pēc tam atkal 13 valdziņus griezti un piecus- labiski. Tad atkal ada labiski 15 valdziņus, tad divus saada kopā un pēdējo izada labiski. Tad ada labiski otrās un trešās adatas valdziņus. Tad atkal pirmo izada labiski, nākamos divus saada kopā un 15 labiski. Nākamo apli ada bez saadīšanas, bet aiznākamajā divus valdziņus atkal saada kopā. Tā turpina, kamēr uz visām adatām ir pa 13 valdziņiem.

Kā uzadīt zeķi: nobeigums

Kad papēdis gatavs, turpina adīt taisno pēdas daļu tik garu, cik gara ir valkātāja pēda. Šo daļu ada vienkārši labiski. Kād garums ir pietiekams, zeķi norauc, saadot labiski katras adatas pēdējos divus valdziņus.

Ja ir radies jautājums, kā uzadīt zeķi, bet nav ne jausmas pat ar ko sākt, vispirms vajadzētu patrenēties adīt kaut ko nedaudz vienkāršāku un tad jau pamazām nonākt arī līdz zeķes adīšanai, jo zeķes adīšana (sevišķi papēža daļas adīšana) var būt samērā piņķerīgs process, ja esat iesācēja.

Leave A Response »

*