Kā veidot prezentāciju bez īpašām zināšanām + gatavs šablons!

Admin 07/02/2015 1 22,394 skatījumi
Kā veidot prezentāciju bez īpašām zināšanām + gatavs šablons!

Ja Tu vēl līdz šim nezināji kā veidot prezentāciju, tad apsolu, ka pēc šī pamacības raksta izlasīšanas Tev tas vairs nebūs “sāpīgais jautājums”.

Prezentācijai ir neskaitāmas pielietošanas iespējas. Lielākoties tās izmanto slaidrādei, ar kuras palīdzību skolotājs, students, semināra informātors ilustrē notikumus, diagrammas, statistisko informāciju. Izplatītākais un tai pat laikā arī ērtākais prezentāciju veidošanas rīks ir Powerpoint. Apgūstot šī rīka plašās iespējas mēs varam izveidot augstas kvalitātes prezentāciju. Varam izvēlēties jau gatavos dizaina stilus, vai arī, ieviest savus izveidotos, kas ļauj to pielāgot pilnībā savām vajadzībām.

Lūk kā veidot prezentāciju Powerpoint programmā!

Šī pamācība būs veidot uz Powerpoint 2010 gada versijas bāzes latviešu valodā. Citu gadu versijām iespējas var mazliet atšķirties, taču principi ir vieni un tie paši.

 1. solis – Startējam Powerpoint programmu

Veidot prezentāciju

Kad palaidīsiet powerpoint programmu, dažās versijām var parādīties logs ar izvēli, kāda veida dokumentu vēlaties izveidot. Izvēlieties – tukšu prezentāciju. ja nekas netiek jautāts, tad uzreiz tiks ielādēta pilnīgi tukša prezentācija.

2. solis – Izvēlamies dizainu – prezentācijas izskatu

2veidot-prezentaciju

3veidot-prezentaciju

Nākamais solis, lai varētu turpināt veidot prezentāciju, ir jāizvēlas, sev vēlamies un atbilstoši tēmai par ko tā būs, dizains. Lai to izdarītu, augšējā joslā atrodam iespēju – Noformējums, un tad no jau piedāvātajiem dizainiem izvēlamies atbilstošāko. Lai apskatītos kā tas izskatās uz visas prezentācijas pietiek ar peli uzbraukt virsū uz kāda no dizaina šabloniem. Ja esam izvēlējušies, vienkārši noklikšķinām uz izvēlētā dizaina šablona un tas automātiski uzliksies uz prezentācijas slaida.

3. solis – Izveidojam prezentācijas nosaukumu – virsrakstu

Pievienot prezentācijai virsrakstu

Tulīt uzzināsiet kā veidot prezentāciju ar pievienotiem tekstiem un citu papildus informāciju. Šajā solī veidosim virsrakstu.

Ieklikšķinam laukā – pievienot virsrakstu – un ierakstām savas prezentācijas nosaukumu. Ieklikšķinām zemāk esošajā laukā – pievienot apakšvirsrakstu – un ierakstām prezentācijas papildus informāciju nosaukumam.

Virsrakstiem Jūs varat mainīt gan teksta fontus, gan to izmērus, gan krāsu. Ja augšējā joslā nerādās iespējas, lai varētu formatēt tekstu, tad nospiediet – Sākums.

4. solis – Prezentācijai pievienojam vairāk slaidus

Slaidu pievienošana

6veidot-prezentaciju

Prezentācijas parasti nesastāv no viena slaida, tāpēc būs nepieciešams pievienot vēl vairākus slaidus. Atrodam iespēju – Jauns slaids, un pievienojam tādas struktūras slaidu kāds mums ir nepieciešams. Ir vairākas izvēles iespējas:

 • Virsraksta slaids;
 • Virsraksts un saturs;
 • Sadaļas galvene;
 • Divi saturi;
 • Salīdzinājums;
 • Tikai virsraksts;
 • Tukšs;
 • Saturs ar parakstu;
 • Attēls ar parakstu;

Pievienojot jaunu slaidu Jūs viņu redzēsiet kreisajā pusē uzreiz zem pirmā slaida. Tur arī varēsiet navigēt pa parējiem slaidiem, kurus pievienosiet prezentācijai vēlāk.

5. solis – Pievienojam tekstu, grafiskos attēlus, diagrammas

Teksta pievienošana

Attēla pievienošana

Diagramma

Ja Jums ir vajadzība pievienot prezentācijai attēlus vai diagrammu, tad atrodam augšējā joslā sadaļu – Ievietot. Atverot to mēs redzam visas iespējas, kuras mēs varam izmantot, lai varētu veidot skaistu prezentāciju. Kā veidot prezentāciju ar sarežgītām diagrammām un statistiskām tabulām, to pastāstīsim citā rakstā.

6. solis – Pievienojam slaidu pārejas efektus

Pārejas slaidiem

Lai mūsu prezentācija būtu vēl acīm tīkamāka, pievienojam animāciju laikā, kad mainās mūsu slaidi. Atrodam sadaļu – Pārejas. Ir pieejams ļoti daudz un dažāda veida pārejas, ar efektiem, izgaišanu, rotāciju u.c. Katram no slaidiem Jūsu varat izvēlēties savu animāciju. to var izdarīt izvēloties katru no slaidiem un katram atsevišķi piemeklējot atšķirīgu animāciju.

7. solis – Apskatīt prezentāciju kopumā

11prezentacijas-skatisana

Ja visus slaidus savā prezentācijā esat izveidojuši, ierakstījuši vajadzīgos tekstus un pievienojuši attēlus un animētās pārejas, tad ir pienācis laiks, lai noslēgumā apskatītos prezentāciju kopumā. Atrodam sadaļu – Slaidrāde. Un izvēlamies iespēju – No sākuma. Lai skatītu slaidus uz priekšu klikšķiniet ar peli vai arī ar tastatūras bultiņām spiediet pa labi.

Kā veidot prezentāciju

Apsveicam, Jūs tagad zināt kā veidot prezentāciju!

Nē es neaizmirsu – lūk arī gatavais šablons, ko solījām pamācības virsrakstā: Kā veidot prezentāciju [šablons].

P.s.  Ja gadījumā Jūsu prezentācijas failu ir nepieciešams pārveidot par pdf dokumentu, tad iepriekšējā pamācībā mēs to mācībām – ieskaities – kā izveidot pdf dokumentu.

Vienmēr Jūsu, pamaciba.lv

One Comment »

 1. animācija 27/01/2017 18:38 - Reply

  Ir ko pamācīties

Leave A Response »

*