Motivācijas vēstule, tās paraugs

Admin 19/01/2013 0 95,251 skatījumi
Motivācijas vēstule, tās paraugs

Motivācijas vēstules galvenais mērķis ir pārliecināt darba devēju par Jūsu atbilstību šajam amatam un mudināt viņu uzaicināt Jūs uz darba interviju. Ļoti bieži motivācijas vēstule ir pārspīlēta, jo tajā tiek uzsvērtas pozitīvās īpašības un argumentēta Jūsu atbilstība.

Motivācijas vēstule bieži vien tiek saukta arī par pieteikuma vēstuli, jo ar to Jūs piesakāt savu kandidatūru brīvajai vakancei.

Rakstot motivācijas vēstuli, ievērojiet vēstules rakstīšanas pamatprincipus:

• Motivācijas vēstuli ir pieņemts adresēt konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā Jūs piesakāties darbā. Vēstules augšējā labajā stūrī jānorāda nosūtītāja adrese.

• Pirmajā motivācijas vēstules daļā miniet informācijas avotu, no kura uzzinājāt par šo vakanci (varat pieminēt arī konkrēta cilvēka vārdu, kas Jums paziņojis par šo vakanci, iepriekš pajautājot šim cilvēkam atļauju to darīt). Ļoti labi, ja Jūs esat kaut ko uzzinājis iepriekš par to kompāniju, kur vēlaties strādāt. Miniet, ka Jums ir informācija par uzņēmumu.

• Otro nodaļu veltiet savas darba pieredzes aprakstam. Pierādiet darba dēvējam, ka Jūs būtu piemērots šim amatam. Īsi aprakstiet Jūsu panākumus un rezultātus darba gaitā. Dariet zināmu vēstules adresātam, kādas īpašas iemaņas Jūs varat parādīt piedāvātajā darbā.

• Pēdējā motivācijas vēstules daļā (nobeigumā) norādiet, ka Jūs priecātos par uzaicinājumu uz interviju. Pateicieties lasītajam par veltīto laiku Jūsu vēstules lasīšanai.

Motivācijas vēstules paraugs, piemērs

 

Motivācijas vēstules paraugs

Spied uz attēla, lai motivācijas vēstules paraugu redzētu lielākā izmērā.

Motivācijas vēstule

Atšķirībā no CV, kas ir cilvēka biogrāfija ar noteiktiem datumiem un darba vietām, motivācijas vēstule ir cilvēka prasmju saraksts, ko viņš var piedāvāt tieši konkrētajam darba devējam. Motivācijas vēstuli ir svarīgi uzrakstīt tā, lai darba devējam būtu skaidrs, ka tieši Jūs esat īstais cilvēks, kāds uzņēmumam nepieciešams. To iespējams parādīt, uzskaitot atbilstošas īpašības, vēl jo vairāk – iepriekš apgūtas prasmes un zināšanas.

  Motivācijas vēstule nedrīkst radīt iespaidu, ka visām potenciālajām darba vietām tiek izsūtīta vienāda vēstule, izmantojot “copy→paste” variantu.

Motivācijas vēstules paraugs word formātā.

 

Leave A Response »

*