MP3 atskaņošana uz Audi Navigation plus.

Admin 19/12/2011 0 7,969 skatījumi
MP3 atskaņošana uz Audi Navigation plus.

Radās doma pievienot savu telefonu Audi mašīnas mūzikas aparatūrai Navigation Plus. Protams – atstāt iespēju pievienot ne tikai telefonu, bet jebkuru ārējo ierīci, piemēram MP3.

Tā lūk izskatās Audi Navigation Plus:

Audi navigation plus

Materiālu izmaksas ~ 1,5 Ls, protams nepieciešami arī instrumenti un citi palīgmateriāli. Doma ir tāda – pieslēgties paralēli CD changer vadībai, ar slēdzi, lai var pārslēgt ieejošos signālus: 1.poz. CD changer, 2. poz. MP3(telefons). Kā savienojumu uz MP3 (tālruni) izvēlējos spraudni 3,5 mm, jo tas ir vispopulārākais savienojums audio ieejai/izejai.
Nepieciešamie instrumenti un materiāli.
1) Sagriezta bankas karte – kalpo kā instruments, lai izņemtu pašu Navigation Plus no konsoles;
2) Skrūvgrieznis;
3) Lodāmurs, alva;
4) Standziņas;
5) Dažādi vadi (esošo vadu pagarinājumiem);
6) Termotrubiņas (izolācijai);
7) Izolācijas lenta;
8 ) Slēdzis 2 pozīcijas 6 pin (pirkts ~ 0,50 Ls)
9) Vads, kur vienā galā 3,5 mm spraudnis, otrā 2 RCA (RCA nogriezu, nevajag) – pirkts pa ~ 1,00 Ls.

Sākam darbu:
1. Izņemam no visas konsoles pašu NAVplus:

Audi navigation plus

Izmantojam sagriezto bankas karti, strēmeles ievieto katrā stūrī līdz sajūt, ka tās atspiež metāla turētājus. Tad uzmanīgi izvelk pašu aparātu no konsoles.

2. Izvelkot aparātu augšējā pusē ir redzama vadu pieslēguma shēma:

Audi navigation plus

Mūs interesē šie savienojumi – apvilkti ar sarkano aplīti. Pie tiem paralēli būs jāpieslēdzas.

3. Sagatavojam slēdzi. Ņemam vadu, kur vienā galā ir spraudnis 3,5 mm, otrā galā notīram abus vadus. Centrālie vadi jāpielodē pie diviem malējiem slēdža PIN, ekrāns jāsatin kopā un tam pāpielodē vada pagarinājums (jebkāds cits vads, man tas ir zaļā krāsā). Pie diviem vidējiem un atlikušajiem malējiem PIN pielodējam vadu pagarinājumus ~ 30 cm. Tie būs vajadzīgi savienojumiem ar esošajiem vadiem pie NAVplus štekera. Visus kontaktus noizolējam, vislabāk ar termocaurulītēm. Te redzams, kā izskatās gatavs slēdzis ar pievienotiem vadiem.
Audi navigation plus

4. Izvelkam kontaktgrupu no NAVplus aizmugures (zils/zaļš/dzeltens) – mūs interesē zilais štekeris, kur ir nepieciešamā pieslēguma vieta.

Audi navigation plus5. Atrodam vadus (apzīmēti iepriekš shēmā ar rimbulīti – trīs gab). Tie ir audio signāla ieejas vadi R-labā puse, L-kreisā puse un zemējums (nulle).
Audi navigation plus Man tie ir sarkans, balts un melns (krāsas var mainīties, tāpēc labāk skatīties novietojumu). Pārgiežam vadus R un L (sarkano un balto). Notīrām izolāciju. Tagad ņemam iepriekš sagatavoto slēdzi ar vadiem.
Vadus, kas pielodēti slēdža diviem vidējiem PIN, jāpielodē pie nogrieztajiem vadiem štekera pusē. Atlikušos divus brīvos vadus, kas atrodas uz slēdža malējiem PIN, pielodē pie nogrieztajiem vadiem changer pusē. Un pēdējo vadu, kas bija pielodēts pie 3,5 mm spraudņa vada ekrāniem, pielodē pie melnā vada (to nav jāpārgriež, pietiek, ja notīra izolāciju).

Audi navigation plus

Visu noizolējam. Izdomājam, kur vēlamies, lai būtu slēdzis un pieslēguma vads (3,5 mm spraudnis). Es izvēlējos cimdu nodalījumu.
6. Sākumā to noskrūvēju nost – tur ir viegli izvilkt visus vadus un novietot pašu slēdzi.

Audi navigation plus

Cimda nodalījumā izurbu urbumu D=6 mm, slēdža ievietošanai un otru urbumu, vada ar spraudni 3,5 mm izvilkšanai uz cimdu nodalījumu. Ievietoju slēdzi, izvilku vadu un uzliku atpakaļ cimdu nodalījumu, Izskats šāds:

Audi navigation plusGatavs! Priecājamies par mūziku!

Audi navigation plus

Tagad iespējams pieslēgt gan telefonu, gan jebkuru citu MP3 ierīci, kurai ir 3,5 mm (austiņu) pieslēgums. Labākais šajā gadījumā, ka saglabājas iespēja regulēt ekvalaizeru, basus utt. caur NAVplus vadības paneli. Tā kā ir arī CD changer, tad slēdzis nodrošina pieslēguma maiņu: mūzika no MP3 vai mūzika no CD changer. Laiks, lai šo visu aprakstīto izdarītu – ~ 1,5 h.
P.S. tas otrs (zaļais) slēdzis cimdu nodalījumā ir slēdzis, kas atslēdz drošību TV, lai braukšanas laikā var skatīties TV, video utt.

Pamācības autors Kaspars Radziņš

Leave A Response »

*