Pamācība kā pīt grozus mājas apstākļos. 5 vienkārši veidi.

Admin 02/12/2014 0 23,051 skatījumi
Pamācība kā pīt grozus mājas apstākļos. 5 vienkārši veidi.

Šī  pamācība kā pīt grozus parādīs iespējas kā mājas apstākļos Jūs paši varat uzmeistarot skaistus grozus, izmantojot jau vienreiz lietotus materiālus – avīzes, žurnālus, dažādas reklāmas lapas. No nevajadzīgajām un ārā sviežamām lietām varam uzpīt ikdienā noderīgas lietas.

Šajā pamācībā mēģināsim parādīt 5 vienkāršus veidus kā var pīt grozus. Lai labāk būtu Jums izprotams, visos pamācības soļos tiek izmantotas mazas papīra strēmeles, un maksimāli viss vienkāršots. Šādi uzpītie grozi var būt patiesi noderīgi.

Kas nepieciešams, lai varētu pīt grozus:

  1. Izlietotie, nevajadzīgie materiāli – vecie laikraksti, žurnāli, avīzes, krāsainais papīrs, jebkura cita veida papīrs.
  2. Papīra nazis
  3. Šķēres
  4. Līme
  5. Līmlente/skočs
  6. Kartons vai biezs papīrs

1. versija kā pīt grozus

Šajā reizē izmantojām brūnā papīra loksnes. Sākumā sagriezām papīru 4 cm platās strēmelēs, un abas malas ielocījām iekšā, lai strēmeles platums būtu ~ 3cm. Garumā strēmeles sagriežam aptuveni 30cm. Izmēri jāskatās pēc tā cik liela izmēra grozu mēs vēlamies pīt.

Groza pīšana

Pirmkārt noskaitām 16 sagreiztās un salocītās papīra strēmeles un sadālām tās uz pusēm pa 8. Izklājam 8 papīra strēmeles vertikāli un 8 strēmeles horizontāli kā parādīts attēlā Nr. 1. Kad to esam izdarījuši no abām pusēm mazliet saspiežam, lai strēmeles būtu maksimāli tuvu viena otrai.

Kā pīt grozus

Tagad varam sākt pīt groza malas/ sānsienas. Turpinām papīra strēmeles likt paralēli uz augšu tik ilgi, līdz paliek kādi 3-4cm. Tādu garumu atstājam, lai beigās varētu nofiksēt groza augšējo malu, lai tas neizjuktu un kalpotu savu laiku. Groza augšējās malas strēmeles aizliecam un nostiprinām ar līmi vai skoču, tā, lai tas neizjuktu. Tas cik ilgi kalpos Jūsu tikko uzpītais grozs būs atkarīgs no tā cik rūpīgi visu kopā būsiet nostiprinājuši.

Pamācība kā pīt grozus

ka-pit-grozus3

2. versija kā groza pīšanā

Jums būs nepieciešams kartons vai biezs papīrs pamatam, lai pilnībā varētu nopīt šāda veida grozu. Šis kartons, kurš jāizgriež apaļā formā būs kā groza pamats. Protams, kā iepriekšējā versijā kā pīt grozu arī šajā būs nepieciešamas sagrieztas papīra strēmeles. Šeit pāra skaitā.

Groza pīšana

Sākumā ņemam 2 papīra sloksnes un izveidojam krustu un vidū abas strēmeles salīmējam. Pēc tam to pašu darām ar vēl divām papīra strēmelēm un arī pielīmējam klāt jau esošajām. Tādā veidā izveidojot zvaigzni. Tas ļoti labi ir redzams attēlā.

grozu-pishana2

Tālāk pamācība kā pīt grozus norāda uz to, ka  zvaigznes vidū ievietojam apaļo kartona plāksni. Turot cieši to vidū apkārt esošās papīra sloksnes liecam uz augšu – vertikāli. Apliecot visas papīra strēmeles uz augšu vajadzētu izveidoties groza pamats/sānu malas. Turpinājumā papīra strēmele horizontāli vijot cauri sānu malām aizpildām un veidojam groza sienas. Praktiskie soļi groza pīšanā labi redzami pievienotajos attēlos. Uz augšu sienas veidojam tik, lai paliktu pāri kādi pāris cm, ko pēc tam apliecot varētu ar līmi pielīmēt, tādējādi noslēdzot groza pīšanu!

3. pamācība kā pīt grozus  – apaļais grozs

Apaļā groza pīšana

apala-groza-pishana1

apala-groza-pishana2

apala-groza-pishana3

4. pamācība – groza pīšana ar robainām malām

Šī pamācība Jums parādīs kā ir iespējams uzpīt grozu, kam augšējā mala ir robaina, nevis kā lielākajai daļai – taisna.

5. variants kā uzpīt grozu

Ceram, ka šī pamācība kā pīt grozus dažādos veidos un, lietderīgi izmantojot jau reiz lietotus materiālus, radīs Jums tūlītējo darbošanās vēlmi un sekojot soli pa solim tikt pie sava jaunā papīra groza.

Veiksmi un izdošanos vēlot – pamaciba.lv portāls

Leave A Response »

*