Pamācība kā uzadīt volānšalli.

Admin 27/12/2011 1 9,806 skatījumi
Pamācība kā uzadīt volānšalli.
Šis apraksts būs piemērots tiem, kas jau māk uzmest valdziņus, adīt labiski un beigās adījumu noraukt.Uzskatāmam piemēram daži mazi kamolīši, ko atradu starp saviem krājumiem no kādreiz adītajām volānšallēm. Platumi un biezumi gan ir ļoti dažādi – man te redzamās ir tādas vidēja platuma un ļoti, loti plānas.
Volānšalles adīšanai es izmantoju volāndziju + parasto dziju. Adu ar t.s. apaļajām adatām, jo man tā liekas ērtāk + izslēgta jebkāda valdziņu nokrišanas iespējamība.
Volānšalli var adīt arī tikai ar volāndziju, bet es tā neadu, jo, man liekas, ka tad šalle sanāk pārāk kupla un ir super bieza, jo visa sastāv tikai no volāniem, kas virsū viens otram, paši volāni tad mazāk izceļas un visbeidzot viņa tad ir tāda pļurīga un bez satura. Par labu adīšanai ar 2 diegiem ir arī fakts, ka tad mazāk iztērējas volāndzija (attiecīgi – mazāks daudzums jāpērk) un ar parasto dziju iespējams šalli visādi akcentēt – krāsu pieskaņojot vai tieši pretēji – nepieskaņojot volāndzijas tonim. Manā paraugā būs kaut kas puslīdz pieskaņots. : )
Sākam ar to, ka uzmet valdziņus un adot tikai labiski uzada 3 rindiņas. 1 rindiņa = turp un atpakaļ. Ja reizēm nojūk vai grūti izsekot, tad vienkāršotā variantā – rindiņa skaitās izadīta, kad abi diegi ir vienā adījuma sānā (skat., bildē).
Tas cik rindiņas adīt ir absolūti variējams jautājums – atkarībā no dziju biezuma un paša vēlmes. Esmu izmēģinājusies visādi un nonākusi pie secinājuma, ka 3 rindiņas starp volāniem ir vislabākais variants.
Tālāk sākam adīt ar volāndziju un parastās dzijas diegs tikmēr paliek neizmantots. Volāndziju liek uz pirksta (viss tas pats kā vienkārši adot) un ada, ar otru adatu aizķerot aiz maliņas, kā adītu labiski.
Nav nekādas noteiktas vietas aiz kuras tieši “aizķer” – es skatos aptuveni, lai valdziņš, kas veidojas no volāndzijas nav ļoti biezs vai gluži pretēji – super plāns.

Šādi adot turpina adīt līdz rindiņas galam, pēdējo valdziņu nemēģina izadīt kreiliski.  : )
Te var redzēt – tā izskatās pilna izadīta rindiņa.
No otras puses savukārt volāna vēl nav.
Tāpēc tālāk adām no otras puses – viss tieši tāpat kā adot pirmo rindiņu.
Kad volāndzijas rinda (turp un atpakaļ) ir izadīta un volāns ir abās adījuma pusēs, nozīmē, ka tālāk atkal jāada ar parasto dziju.

Ar parasto dziju adām tāpat kā sākumā – 3 rindiņas. Volāndzija tikmēr stāv sānā neizmantota.
Tālāk atkal seko nākamā volāndzijas kārta. Sākot adīt nākamo kārtu ar volāndziju ir jāņem vērā viena maza nianse – lai maliņas veidotos glītas, parastais diegs vienmēr ir jānoliek pirms volāndzijas. Pieļauju, ka skaidrojums varētu nebūt diez ko saprotams, tāpēc noteikti labāk to skatīties bildēs. : )
Te ir pareizais variants un var redzēt kāda glīta maliņa veidojas.
Te savukārt nepareizais variants, kad parastais diegs paliek aiz volāndiega – pēc tam sākot adīt atkal ar parasto dziju – malā veidosies diegu krustojums un nebūs smuki.
Šī arī ir tāda vienīgā nianse, kas varbūt sākumā var likties sarežģīta, bet ticiet man – tā nepavisam nav un šalle vēl nebūs pusē, kad šis jau būs iegājies automātiski. : )
Un tas arī viss – šādi adām, adām, adām,  līdz šalles vēlamais garums ir sasniegts.
Kad vajadzīgais garums ir uzadīts, tad šalli nobeidz tāpat kā iesāka – ar parasto dziju – šoreiz izadām 2,5 rindiņas, jeb 2 pilnas (turp un atpakaļ) un vienu tikai turp un tad atpakaļ adot jau adījumu noraucam.
Lai Jūs nemulsina, ka manā paraugā izskatās, ka galā tās adījums ar parasto dziju ļoti izceļas – tas tā liekas tikai tāpēc, ka nav uzadīta visa šalle un volāni vēl pie tik maza paraudziņa nestāv tā kā tas ir īstā šallē. Te var redzēt – kā būtu, kad visa šalle uzadīta. : )
Un pats beidzamais – ko darīt ar diegu galiem? Pavisam vienkārši – es tos nedaudz apdedzinu, jo volāndzija ir ar tendenci irt un tad ar adatiņu un diegu piešuju pie šalles. Volānšalli, ja vien tā nav ļoti, ļoti tieva noteikti nevarēs uzadīt tikai ar ar vienu volāndzijas ficīti, tāpēc šūt var nākties vairākās vietās, bet tās vietas, kur šūts pēc tam ir pat ļoti grūti atrast, jo volāni tā sakrīt viens uz otra, ka nekas nav manāms. Tāpat piešuj arī sākuma un beigu diegu.
Tas arī viss – VOLĀNŠALLE IR GATAVA!!! : )
.
Pamācības autore Andra.
Info pārbublicēta no  http://andrasballe.blogspot.com 

One Comment »

  1. erika 21/11/2012 18:47 - Reply

    nav sloikti

Leave A Response »

*