Pērļošanas pamattehnika: darbs ar adatu un pavedienu

Admin 16/02/2012 0 6,806 skatījumi
Pērļošanas pamattehnika: darbs ar adatu un pavedienu

Adatas izvēršana cauri un atpakaļ

Izvērt cauri nozīmē, ka adata jāiedur tajā pašā virzienā, kādā tiks savērtas krelles. Izvērt atpakaļ cauri, nozīmē, ka adata jāiedur pretējā virzienā.

Nobeigšana un uzsākšana

Jauns pavediens

Nosieniet savu veco pavedienu, kad tā gals vēl ir aptuveni 10cm, uzmetot vienkāršu mezglu starp krellēm. Izveriet cauri dažas krelles un cieši pievelciet, lai paslēptu mezglu. Izvijiet cauri vēl dažām krellēm un nogrieziet pavedienu cieši pie sava darbiņa. Sāciet jaunu pavedienu uzmetot mezglu starp krellēm un izvijot cauri dažām krellēm. Cieši pievelciet, lai paslēptu mezglu. Izvijiet cauri vēl dažām krellēm, līdz esat sasnieguši vietu, kur turpināt pērļošanu.

Spriedzes krelle

Spriedzes krelle jeb nobeiguma krelle notur vietā Jūsu darbiņu. Lai izveidotu nobeiguma krelli, uzveriet krelli, kura ir lielāka nekā tās ar kurām Jūs strādājat, tad izveriet cauri krellei vēl vienu reizi, pārliecinoties, ka pavediens neizsprūk. Krelle spēs slīdēt līdzi, bet nodrošinās vajadzīgo spriegumu, pret kuru atbalstīties, kamēr pērļojat pirmo rindu.

 

 

Ir pieejamas arī speciālas atsperes, ko lieto nobeiguma krelles vietā.

 

 

Uzvēršana

Uzvēršana ir tehnikā, kurā izmanto pērļošanas stiepli, pavedienu un adatu vai citu materiālu ar kura palīdzību var savākt krelles virknē.

Saspiešana

Uzveriet saspiešanas krelli un izveriet cauri aizdarei. Izveriet atpakaļ cauri saspiešanas trubiņai, atstājot īsu galiņu. Izmantojiet saspiežamā rīka aizmugurējo ierobojumu, lai saspiestu krelli U veidā, atstājot stiepli katrā ieliekuma pusē. Pagrieziet krelli par 90° un izmantojot priekšējo ierobojumu, saspiediet krelli cilindra formā.

Pērļu bārkstis

Izvelciet pavedienu no Jūsu pamata kreļļu rindas vai auduma. Uzveriet vajadzīgo garumu kreļļu plus vēl vienu krelli. Izlaidiet pēdējo krelli un izveriet atpakaļ cauri visām tikko uzvērtajām krellēm, lai izveidotu bārksti. Ieveriet atpakaļ pamata kreļļu rindā vai audumā.

Labā leņķa vijums

Vienas adatas labā leņķa vijumam uzveriet 4 krelles un izveriet atkal cauri 3 krellēm, lai izveidotu pirmo moduli (A). Pārējai rindai, uzveriet 3 krelles, izveriet cauri pēdējai krellei, kurai izvēra cauri iepriekšējā modulī un divām tikko uzvērtajām krellēm; pavediena ceļš atgādinās astotnieka figūru, katrā modulī mainot pavediena virzienus ar katru moduli.
Lai sāktu jaunu rindu, izveriet cauri krellēm, lai izietu sāna krellei pēdējam modulim.
Uzveriet 3 krelles, izveriet cauri krellei no kuras ‘izgājāt’ no iepriekšējā moduļa un tikko uzvērtajai pirmajai krellei (B).
*Uzveriet 2 krelles, izveriet cauri nākamajai malas krellei no iepriekšējās rindas, pēdējai izvērtajai krellei iepriekšējā modulī un tikko uzvērtajām divām krellēm (C).
Izveriet cauri nākamajai sānu krellei no iepriekšējās rindas, uzveriet divas krelles, izveriet cauri pēdējai krellei no iepriekšējā moduļa, sānu krellei, kurai tikko vērāt cauri un pirmajai krellei, ko tikko uzvērāt (D).
Atkārtojiet no * , lai pabeigtu rindu. Sāciet jaunu rindu kā iepriekš.

 

Raksta tapšanā izmantoti materiāli no www.rokdarbi.lv un http://darbnica.ucoz.com

Leave A Response »

*